Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

Kochani Parafianie…Siostry i Bracia!

Otrzymaliśmy nowe zarządzenie naszego ks. Arcybiskupa, który przypomina o dotychczasowych zarządzeniach i zaleceniach a także wprowadza nowe.

Od poniedziałku przywracamy w naszym kościele celebrowanie Mszy św. w niedziele i dni powszednie według stałego harmonogramu.

Zaleca się, aby uczestniczyły w Mszach przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św., z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2; czyli w naszym kościele to 30 osób, w wyznaczonych miejscach z zachowaniem wskazanych odstępów. Oczywiście należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa).

Przypominamy, że dyspensa ks. Abpa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest podtrzymana i obowiązuje aż do odwołania.

W parafii – tak jak do tej pory – nie będzie możliwości skorzystania z tradycyjnej formy spowiedzi w konfesjonale. Miejscem spowiedzi jest zakrystia obok ołtarza św. Barbary. Można korzystać ze spowiedzi po wcześniejszym zgłoszeniu. Osoby uczestniczące w Mszach wg przyjętego limitu mogą skorzystać ze spowiedzi przed Eucharystią.

Ze względu na zaistniałą sytuację usilnie zachęcamy wiernych do korzystania z Komunii duchowej, po wzbudzeniu żalu za grzechy z miłości do Boga.

W dalszym ciągu jesteśmy do Waszej dyspozycji… Niech zmartwychwstały Pan napełnia nasze serca nadzieją i pokojem…

Wasi Duszpasterze

Menu