Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

Kochani Parafianie… Siostry i Bracia!
Mieszkańcy Łazisk Górnych!

Nasz ukochany Kościół znalazł się w nadzwyczajnej sytuacji. Pierwszy raz od wieków Ojciec Święty będzie sprawował Liturgię Wielkiego Tygodnia bez udziału wiernych. Z głęboką wiarą w Bożą Opatrzność oraz w poczuciu wielkiej odpowiedzialności za zdrowie i życie wiernych i całego społeczeństwa, Arcybiskup Katowicki Wiktor Skworc przekazał nowe zalecenia, które trzeba nam wprowadzić w codzienne życie naszej parafii. Całe zarządzenie można przeczytać na naszej stronie internetowej…Podajemy w tym miejscu jedynie informacje najważniejsze:

Dyspensa
Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania, czyli nieobecność na Mszy niedzielnej nie jest grzechem. Zapraszamy wiernych do uczestniczenia we Mszy św., za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych, także z naszej parafii. Informacja o godzinach transmisji będzie podawana na stronie internetowej. Pracujemy nad tym, by tych transmisji było jak najwięcej.

Msze bez udziału wiernych!
Mając na względzie najnowsze rozporządzenie Ministra Zdrowia, ks. Arcybiskup zarządził aż do odwołania, że celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego będzie bez obecności wiernych, dlatego Msze św. będą sprawowane tylko w gronie kapłańskim. Zapraszamy do szczególnej jedności tych, którzy zamówili poszczególne intencje.

Modlitwa!
Poza celebracjami kościoły pozostają otwarte jako miejsca na indywidualną modlitwę. Szczególnie ważna jest nasza wspólnotowa modlitwa różańcowa o godz. 20.30. Niech w tej nadzwyczajnej sytuacji rodziny stają się coraz bardziej domowymi Kościołami. Wezwaniem do tej modlitewnej jedności będzie głos dzwonów kościoła o godz. 20.15.

Sakrament pokuty i pojednania
W parafiach nie będzie możliwości skorzystania z tradycyjnej formy spowiedzi w konfesjonale. Miejscem spowiedzi będzie zakrystia obok ołtarza św. Barbary. Tych którzy pragną skorzystać ze spowiedzi prosimy o kontakt telefoniczny (kom: 500 231 727) lub mailowy:
ks. Grzegorz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
ks. Łukasz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
ks. Rafał (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
ks. Dorian (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Na Bradzie jest do dyspozycji
ks. Prof. Henryk (kom:505 710 083) lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komunia święta
Ze względu na zaistniałą sytuację usilnie zachęcamy wiernych do korzystania z Komunii duchowej, po wzbudzeniu skruchy i żalu za grzechy z miłości do Boga.

Pogrzeb
W dniu pogrzebu można celebrować Mszę św. żałobną bez udziału wiernych i ciała zmarłego (ew. urny). Obrzędy pogrzebu ograniczamy wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób.

Siostry i Bracia!
W tym szczególnym czasie próby naszej wiary zapewniamy o codziennej bliskości i modlitwie. Jesteśmy do waszej dyspozycji.

Na koniec każdy z nas – Waszych Duszpasterzy – zwraca się do was podobnymi słowami tak jak podczas Mszy Krzyżma św. zwraca się do wiernych każdy biskup:
„Módlcie się także za mnie, abym wiernie wypełniał swoje kapłańskie zadanie, który został mnie niegodnemu powierzony i wśród was był żywym wizerunkiem Chrystusa-Kapłana, Dobrego Pasterza, Nauczyciela i sługi wszystkich”.

Polecamy Was i Wasze Rodziny orędownictwu Maryi – naszej patronki i potężnemu orędownictwu św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny a teraz także i naszej Rodziny Parafialnej

Maryjo – Królowo Różańca Świętego, Królowo z Łazisk – bądź z nami.
Józefie, święty opiekunie, strzeż naszej wspólnoty.
Razem z Dziewicą Maryją błagaj Pana, aby uwolnił świat z wszelkiej formy pandemii. Amen.

Wasi Duszpasterze z Łazisk Górnych

Menu