Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

Kochani Parafianie! Drogie Siostry! Drodzy Bracia!

Jesteśmy po raz pierwszy w tak trudnej sytuacji, że prosimy naszych wiernych, aby nie przychodzili do kościoła na Msze św. w czasie tego okresu epidemicznego. Dotychczas prosiliśmy Was o coś przeciwnego i mamy nadzieję, że niebawem poprosimy o to znowu. Módlmy się, aby było to możliwe jak najszybciej.

W tym trudnym okresie pozostańcie w domach. Zaapelujcie o to do innych. Jednomyślnie apelują o to władze rządowe, lekarze, biskupi. Zwłaszcza dotyczy to osób starszych, których przecież w naszych kościołach jest najwięcej. To wynika z miłości bliźniego. Tak zrobiłby Chrystus. Zatroszczyłby się o człowieka. Tych, którzy pójdą do kościoła bo zamówili intencję mszalną prosimy, by przyjmowali komunię świętą na rękę. Nie obrazicie w ten sposób Chrystusa, a pomożecie sobie i innym. Ci, którzy posłuchają apelu władz rządowych i naszego Arcybiskupa o uczestnictwie we Mszach św. wyłącznie wiernych bezpośrednio związanych z przyjętą intencją Mszy św. lub w przypadku pogrzebu tylko najbliższej rodziny, i pozostaną w domu niech przyjmują komunię świętą na sposób duchowy oraz uczestniczą w transmisjach Mszy św. za pośrednictwem mediów.

Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., która aktualnie dotyczy wszystkich wiernych archidiecezji, tzn., że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Zapraszamy Wszystkich do modlitwy. Kościół jest otwarty przez cały dzień. Możemy nawiedzać Najświętszy Sakrament i usilnie prosić:

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię. Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł. Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację. Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia. Matko Boża, Lekarko Chorych, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Wasi Duszpasterze

Menu