Menu
 1. Dziś obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Modlimy się za budowniczych naszego kościoła oraz jego zmarłych i żyjących dobrodziejów. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy o godz. 16.00.

 2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 14.00 odprawimy nabożeństwo za zmarłych a następnie przejdziemy z procesją na cmentarz parafialny i komunalny

 3. W poniedziałek wspominamy wszystkich wiernych zmarłych – Dzień zaduszny. Zalecki za zmarłychprzyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 4. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu można uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień zaduszny, spełniając zwykłe warunki odpustu.

 5. W liturgii tego tygodnia w środę obchodzimy święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 6. W najbliższą środę  o godz. 10.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. w intencji nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im ks. Prałata Konrada Szwedy z okazji 100 - lecia istnienia tej placówki oświatowej. Zapraszamy Parafian do udziału w tej Eucharystii.

 7. 7.   Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu; 
  -  ŚRODA godz. 18.00 za wszystkich zmarłych parafian w m-cu wrześniu 
  -  CZWARTEK godz. 8.15  w int. żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci 
  godz. 16.30 Msza św. szkolna
  -  SOBOTA godz. 8.15   za zmarłych członków Żywego Różańca 
  godz. 17.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego, nauki dla rodziców ichrzestnych w piątek o godz. 19.00 w salce katech.      
 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary materialne. Kolekta przyszłej niedzieli na renowację katowickiej Katedry.

 9. Dziś po każdej Mszy św. zapraszamy do salek na Kiermasz Misyjny a we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, parafian i gości odwiedzających groby swoich najbliższych zmarłych zapraszamy do domu katech. na kawę, herbatę i kołocz.

 10. Wyjazd na nocne czuwanie do Turzy w czwartek 29 października o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii.

 11. W najbliższą sobotę comiesięczne odwiedziny chorych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

 12. W najbliższy piątek pragniemy w naszej parafii rozpocząć uroczyste obchody ku czci Wszystkich Świętych. Hasłem przewodnim będą słowa zaczerpnięte z Księgi Kapłańskiej: „Bądźcie Świętymi, bo Ja jestem Święty” W związku z tym wydarzeniem zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 na placu kościelnym przed grotą, po czym przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych wejdziemy do kościoła i uczcimy Pana obecnego w Najśw. Sakramencie. Dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy po Mszy św. na „Haeven Party” do domu parafialnego. Zachęcamy wszystkich do wcielenia się w postacie świętych poprzez przebranie się w odpowiedni strój. 

 13. Zakład Pracy Chronionej zatrudni od zaraz na terenie Mikołowa i Łazisk Górnych osoby niepełnosprawne do prac związanych z utrzymaniem porządku. Szczegóły na ulotkach w stojakach z prasą.

 14. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.