Menu

WAŻNE

 

Dzisiejsze transmisje:

07:40 Godzinki i Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dnia 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Praca kancelarii parafialnej zostaje zawieszona. W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727, poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

To wspólnota, której istotą (jak sama nazwa wskazuje) jest odmawianie Różańca. Spotkania w salce katechetycznej, które poprzedzone były adoracją (odmawiano Różaniec) oraz mszą św. odbywały się zawsze w pierwszą sobotę miesiąca. Omawialiśmy na nich bieżące sprawy. Do wyjątkowych zebrań należało w minionym roku spotkanie z księdzem neoprezbiterem Mariuszem Auguścikiem. Ponadto wyznaczeni uprzednio członkowie wspólnoty prowadzili zawsze przed mszą świętą poranną Różaniec w intencjach, które widniały w gablotce. Rok 2003 to również czas nieodłącznie związany z osobą Jana Pawła II, z jego 25-tą rocznicą pontyfikatu. Z tej okazji każda Róża wpisała na specjalnym druku swoich członków, a następnie wysłano je jako dar modlitwy dla papieża. Pielgrzymowaliśmy także do MB Piekarskiej, do Gidel, Leśniowa i Częstochowy, skąd przywieźliśmy Różaniec Papieski z błogosławieństwem Ojca św. 


W tym roku także papież wprowadził zmiany w Różańcu: dodał tajemnice światła, do których zapisały się już 34 Róże (to przeszło połowa). Zmarło 15-stu członków wspólnoty, ich miejsca jednak już są zajęte. To świadczy o tym, że nasza wspólnota rozwija się.