Menu

WAŻNE

 

Piątek - 29.05.2020 - transmisje:
18:00 Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dn. 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dn. 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 04 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w spr. sprawowania Sakramentu Pokuty i Pojednania z dn. 16 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii zarówno w formie tradycyjnej jak i za pośrednictwem przelewu bankowego. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, a kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter inwestycyjny – w całości przeznaczona na remont kościoła.
 • Od poniedziałku 11 maja w naszym kościele rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych o godz. 19:00. Zapraszamy jedynie tych, którzy już wcześniej zadeklarowali chęć uczestnictwa za pośrednictwem Internetu.
 • Również od poniedziałku wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach: poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00. Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki. W sytuacjach losowych zawsze jesteśmy do dyspozycji naszych wiernych.
 • W środę 13 maja o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. fatimska o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników. Ze względu na stan epidemii nie będzie procesji wokół kościoła.
 • W czwartek rozpoczniemy przygotowanie do świętowania 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uczynimy to duchowo, formacyjnie i wirtualnie. Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej parafii i w gablotce.
 • Ze względu na niemożliwość określenia czasu zakończenia pandemii ks. abp Wiktor Skworc w swoim najnowszym zarządzeniu daje możliwość zorganizowania w najbliższym czasie uroczystości wczesnej i pierwszej Komunii św. dla pojedynczych lub kilku rodzin. W przypadku decyzji o Komunii w maju bądź czerwcu prosimy poszczególnych rodziców o kontakt mailowy lub telefoniczny. W mocy pozostają terminy wrześniowe z nadzieją ustania epidemii. W przypadku podtrzymania obostrzeń liczbowych dot. zgromadzeń liturgicznych będziemy decydowali o nowym terminach z poszczególnymi rodzinami.
 • Z przykrością informujemy, że odwołane zostają następujące wydarzenia: pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich, Festyn Parafialny, procesja Bożego Ciała ulicami miasta, parafialne wyjazdy wakacyjne i piesza pielgrzymka do Częstochowy.
 • Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem mediów. Dzięki walorom obrazu i dźwięku oraz narzędziom komunikacji medialnej można nawiązać duchową łączność z akcją liturgiczną i jej przewodnicząc Należy jednak pamiętać, że jeśli mówi się o uczestnictwie, to tylko i wyłącznie w odniesieniu do Mszy św. transmitowanej bezpośrednio i w tym samym momencie. W takim przypadku każdy wierny nie tyle ogląda, śledzi, co uczestniczy w zgromadzeniu liturgicznym we własnym domu, włączając się w modlitwę Kościoła na sposób duchowy.
 • Informujemy, że Msza Święta w intencji jubilatów będzie sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w Katedrze Chrystusa Króla 24 maja 2020 r. o godz. 12:00, jednak bez udziału małżonków. Zapraszamy do udziału w tej Mszy Św. za pośrednictwem radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry. Na wspólne świętowanie w Katedrze zapraszamy w przyszłym roku 23 maja.
 • Zapraszamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innej prasy katolickiej.

 • REMONT KOŚCIOŁA: Remont naszej świątyni to nasze wspólne dzieło, które czynimy na chwałę Bożą. To także czas, w którym w sposób szczególny jednoczymy się, umacniamy więzi naszej parafialnej rodziny oraz uwrażliwiamy się na wzajemną pomoc i życzliwość. Zdajemy sobie sprawę z tego, że odnowienie naszego kościoła to wyzwanie ogromne i wymagające wielu wyrzeczeń, a jednocześnie konieczne, aby kościół powrócił do swojej świetności i był naszą chlubą oraz dumą w regionie. Przygotowanie do remontu rozpoczęliśmy we wrześniu 2019 roku. Otrzymaliśmy już wszystkie wymagane pozwolenia, a także zawarliśmy umowę z miastem Łaziska Górne na dotację celową w wysokości 100 000 zł. Natomiast parafii udało się zaoszczędzić ponad 100 000 zł. Całkowity koszt remontu na dzień dzisiejszy to suma ok. 1 mln zł. Oczywiście prace rozłożymy na kilka lat, w zależności od sytuacji finansowej parafii. W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie przedstawicieli firm odpowiedzialnych za przeprowadzenie remontu w naszym kościele. Ustalono, że rozpoczniemy od wymiany nagłośnienia (co obliczono na kwotę 50 000 zł), a następnie przeprowadzone zostaną prace przygotowawcze takie jak przegląd elektryki czy uzupełnienie posadzki. W pierwszej kolejności chcemy odnowić kaplicę św. Antoniego. Wszystko wskazuje na to, że prace remontowe rozpoczniemy w czerwcu. Intensywność prac zależy jednak od ofiarności naszych wiernych. O tę ofiarność pokornie prosimy. Dziękujemy za Waszą obecność i wszelkie dotychczasowe wsparcie – to duchowe oraz materialne. Naszą wdzięczność wyrażamy życzliwą pamięcią oraz wytrwałą modlitwą. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej świątyni z wdzięcznością zawierzamy Maryi podczas modlitwy różańcowej. Niech Bóg błogosławi nasze wysiłki. Sprawę remontu kościoła zawierzamy także orędownictwu św. Józefa – opiekuna Kościoła, robotników i ludzi ciężkiej pracy.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Stefan Gizdoń, śp. Krystyna Witek
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…