Menu

WAŻNE

 

Piątek - 29.05.2020 - transmisje:
18:00 Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dn. 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dn. 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 04 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w spr. sprawowania Sakramentu Pokuty i Pojednania z dn. 16 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

  • Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Prośmy Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, a robotników coraz mniej. Dziś o godz. 16:00 duszpasterze Łazisk Górnych zapraszają na wirtualne spotkanie przy kawie za pośrednictwem kanału YouTube. Tematem spotkania będzie Powołanie i Kapłaństwo.
  • Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, czy to w formie tradycyjnej w kościele czy za pośrednictwem przelewu bankowego. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary przeznaczone na remont naszego kościoła. Za wszystkich dobrodziejów parafii i kościoła chcemy się modlić w nadchodzącym tygodniu podczas wieczornej modlitwy różańcowej. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszelką życzliwość. 
  • Pragniemy przypomnieć, że według nowych regulacji rządowych podczas Mszy św. oraz innych obrzędów liturgicznych może w świątyni przebywać taka ilość wiernych, która spełnia zasadę 1 osoby na 15 m2 – w naszym kościele to 30 osób. Prosimy o uszanowanie tej zasady i zajmowanie miejsc oznaczonych kolejnym numerem. W ten sposób każdy uczestnik liturgii ma zapewnione miejsce, które spełnia obowiązujące normy. Mamy nadzieję, że wzajemna wyrozumiałość oraz życzliwość pomogą nam zachować pokój serca. Przypominamy, że w obecnym czasie zachowujemy zasady bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. 
  • Przypominamy, że w czasie epidemii w parafiach nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Jednak w sytuacjach, w których wierni proszą o spowiedź osobiście, jesteśmy do dyspozycji. Dyżurujemy także przed Mszami świętymi w naszym tymczasowym konfesjonale, którym jest przystosowana zakrystia służby liturgicznej, obok ołtarza św. Barbary.
  • Przy okazji przypominamy, że zgodnie z wcześniejszymi zarządzeniami Arcybiskupa Katowickiego nie urządzamy w parafiach osobnych nabożeństw, w najbliższym czasie także majowych. Po każdej Mszy św. odmówimy jednak Litanię Loretańską.
  • Rozpoczęliśmy miesiąc maryjny. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i bliźnim. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych czy na wieczornym różańcu w naszych Kościołach domowych.
  • Przypominamy też, że w czasie trwania epidemii prowadzimy transmisję z naszego kościoła. Zachęcamy do jedności w modlitwie.
  • Informujemy, że przesunięte nauki przedślubne odbędą się w dniach od 11 do 14 maja o godz. 19:00. Miejscem spotkania będzie kościół z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności. Dzień skupienia dla par uczestniczących w kursie odbędzie się w niedzielę 17 maja o godz. 13:00.
  • Zapraszamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
Śp. Andrzej Sobaniak, Śp. Leokadia Ryguła, Śp. Jerzy Wietocha
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…