Menu

WAŻNE

 

Piątek - 29.05.2020 - transmisje:
18:00 Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dn. 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dn. 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 04 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w spr. sprawowania Sakramentu Pokuty i Pojednania z dn. 16 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Czytajmy Pismo Święte! 😊
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, czy to w formie przelewu bankowego czy podczas odwiedzin naszego kościoła. Obecnie wszystkie ofiary przeznaczamy na zwyczajne funkcjonowanie parafii, a te które zawierają dopisek „na remont kościoła” odkładamy na ten właśnie cel. Niech dobry Bóg wynagrodzi te piękne gesty dobroci i życzliwości.
 • Pragniemy przypomnieć, że według nowych zasad od poniedziałku (20 kwietnia) podczas Mszy św. oraz innych obrzędów liturgicznych może w świątyni przebywać taka ilość wiernych, która spełnia zasadę 1 osoby na 15 m2. W naszym kościele jest to 30 osób. Prosimy o uszanowanie tych zasad i zajmowanie miejsc oznaczonych kolejnym numerem. W ten sposób każdy uczestnik liturgii ma zapewnione miejsce, które spełnia obowiązujące normy. Mamy nadzieję, że wzajemna wyrozumiałość oraz życzliwość związana z przyjęciem nowych zasad, pomogą nam zachować pokój serca, tak ważny w przeżywaniu wspólnej modlitwy w kościele. Przypominamy też, że w obecnym czasie zachowujemy postawę przyjmowania Komunii świętej na rękę.
 • Przypominamy, że w czasie epidemii w parafiach nie ma możliwości skorzystania  z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Jednak w sytuacjach, w których wierni proszą o spowiedź osobiście, jesteśmy do dyspozycji. Tymczasowym konfesjonałem jest zakrystia służby liturgicznej, obok ołtarza św. Barbary. Wskazane jest uprzednie telefoniczne umówienie.
 • Przy okazji przypominamy, że zgodnie z wcześniejszymi zarządzeniami Arcybiskupa Katowickiego nie urządzamy w parafiach osobnych nabożeństw, w najbliższym czasie także majowych. Po każdej Mszy św. odmówimy jednak Litanię Loretańską.
 • Przypominamy też, że w czasie trwania epidemii prowadzimy transmisję
  z naszego kościoła:

Mszy świętej o godz. 10:00 w niedzielę
Mszy świętej o godz. 18:00 w tygodniu
Mszy świętej o godz. 8:15 w sobotę
Nabożeństwa różańcowego o godz. 20:30 każdego dnia

 • Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie modlą się w swoich domach, trwając
  z nami w duchowej jedności i tak licznie łączą się z kościołem parafialnym drogą przekazu internetowego!
 • Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – jest to Światowy Dzień Modlitw  o Powołania. Wspierajmy szczególnie alumnów naszego seminarium.
 • Ze względu na przypadającą 3 maja IV Niedzielę Wielkanocną, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzona w tym roku w sobotę 2 maja. W tym dniu będzie niedzielny porządek mszalny. O godz. 16:00 uroczyste nieszpory maryjne bez udziału wiernych – zapraszamy do łączności przez transmisję internetową. Na Bradzie dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz. 11:00.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
Śp. Zygmunt Krasoń
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…