Menu

WAŻNE

 

Piątek - 29.05.2020 - transmisje:
18:00 Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dn. 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dn. 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 04 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w spr. sprawowania Sakramentu Pokuty i Pojednania z dn. 16 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Dziś w 2. Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O 15:00 uroczyste nabożeństwo, transmitowane za pośrednictwem internetu.
 • Bóg zapłać za ofiary, które składacie w różnoraki sposób: za pośrednictwem przelewu bankowego, jak i do skarbony w kościele. Przeznaczamy je na codzienne funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać za każdy Wasz dar.
 • Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii transmitowanej z naszego kościoła parafialnego: w tygodniu o godz. 18:00, w sobotę o 8:15 i w niedzielę o 10:00. Od poniedziałku wraca tradycyjny porządek mszalny. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych, uczestniczyć we Mszy św. może jedna osoba na 15 m2. W naszym kościele to liczba 30 osób. W pierwszej kolejności zapraszamy osoby związane z intencją mszalną. Prosimy, by zajmować wyznaczone miejsca, które gwarantują bezpieczną odległość, wskazaną przez władze państwowe. Prosimy zachować dystans w przystępowaniu do Komunii św., a także przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie informujemy, że dyspensa księdza Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania.
 • Informujemy, że odbiór zamówionych strojów komunijnych odbędzie się w salkach parafialnych w piątek 24 kwietnia 2020 roku w następującym porządku:

  od godz. 16:00 – Wczesna Komunia
  od godz. 16:30 – klasa 3 z SP2
  od godz. 17:00 – klasa 3 z SP3
  od godz. 17:30 – klasy 3 z SP1

  Ze względu na stan epidemii prosimy, aby po strój zgłaszała się 1 osoba dorosła (bez dziecka – przymiarek na miejscu nie będzie), z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
  Do salki prosimy wchodzić pojedynczo, czekając aż opuści ją poprzednia osoba. Ustaloną należność za strój należy mieć w kopercie. Na miejscu będą również do nabycia inne elementy stroju komunijnego. Poprawki krawieckie pozostaną do uzgodnienia indywidualnego. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie stroju lub jego odbioru w innym terminie (jest taka możliwość) pani krawcowa prosi o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 519 546 090.
 • W sobotę przypada święto świętego Marka Ewangelisty. W tym dniu modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.
 • Codziennie – w kapłańskim gronie – o godz. 20:30 odmawiamy modlitwę różańcową o ustanie epidemii. Zapraszamy wszystkich do duchowej łączności za pośrednictwem transmisji internetowej.
 • Pragniemy poinformować, że na prośbę rodziców uległy zmianie terminy Pierwszej Komunii św. Jeśli ustanie czas epidemii, Komunie święte w uroczystej oprawie liturgicznej odbędą się w następujących terminach o godz. 10:00:

  6 września – Wczesna Komunia św.
  13 września – klasa 3b SP1
  20 września – klasa 3 SP2 i SP3
  27 września – klasa 3a SP1

  Przy okazji informujemy, że możliwe są także inne terminy na wyraźne życzenie poszczególnych rodziców – także w tygodniu. W przypadku podtrzymania obostrzeń liczebnych zgromadzeń liturgicznych będziemy zmuszeni zmienić terminy na nowe.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
Śp. Alojzy Kwoska (oczekuje swojego pogrzebu)
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…