Drukuj
 1. Dziś 3 Niedziela Adwentu zwana Niedzielą  Radości. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas a także zbliżające się  święta Narodzenia Pańskiego. Nieszpory adwentowe o godz. 16.00.

 2. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Chrystusa. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed każdą Mszą św. a już od piątku wg planu zamieszczonego w naszej cotygodniowej gazetce i gablotce parafialnej. Właśnie w piątek godz. 16.00 – 18.00 zapraszamy do spowiedzi św. dzieci i młodzież.

 3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

 4. W piątek – III – miesiąca o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 5. Szczególne Msze św. w tygodniu;
  - PIĄTEK godz. 18.00 w int. Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej 
  - SOBOTA godz. 8.15 w int. członków III Zakonu Franciszkańskiego 
  godz. 11.00 dla chorych i niepełnosprawnych – zapraszają „Białe Misie”.

 6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele parafialne  Kolekta przyszłej niedzieli również na potrzeby parafii. Do skarbonki pod chórem można ofiarować dar materialny na Bożonarodzeniową dekorację kościoła.

 7. Modlitwę różańcową prowadzi Róża 11/p.Gałuszka / od następnego poniedziałku Róża 12 .

 8. Dzieci Maryi zapraszają po każdej Mszy św. na Kiermasz świąteczny. Można nabyć opłatki, świece Caritas, ozdoby świąteczne, drobne upominki dla dzieci. Natomiast KSM  sprzedaje karnety i pocztówki świąteczne.          
   
 9. Jeszcze tylko do wtorku przyjmujemy dary do „Banku Żywności” z których będą  przygotowane paczki dla rodzin i  osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Polecamy tę akcję ofiarności wiernych.

 10. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania we wtorek i czwartek o godz. 18.45.

 11. Nauki dla rodziców i chrzestnych w najbliższy piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

 12. W najbliższą sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy chorych i osoby starsze. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 13. Tegoroczne kolędowanie Misyjne odbędzie się wg następującego planu; 
  -  28 grudnia ul. Cieszyńska, Kąty i przyległe
  -  29 grudnia ul. Kościelna, Cicierz, Orzeska i Spokojna
  -  30 grudnia ul. Brada i przyległe
  Kolędowanie odbywa się w godz. od 15.00 – 18.00 a zebrane ofiary będą przeznaczone dla dziecina Madagaskarze. / Kolędnicy chodzą z opiekunami/.

 14. Zachęcamy parafian do udziału w kolędowym spotkaniu z naszym Ks. Arcybiskupem 29 grudnia w katowickim Spodku. Bilety nabyć można w kancelarii parafialnej i zakrystii.

 15. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, polecamy między innymi artykuł o Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, otwierającym szeroko drzwi do uzyskania odpustów.