Menu

WAŻNE

 

Piątek - 29.05.2020 - transmisje:
18:00 Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dn. 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dn. 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 04 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w spr. sprawowania Sakramentu Pokuty i Pojednania z dn. 16 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

  • Mimo trudnych okoliczności tegorocznego świętowania radujemy się z uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy dziś na transmisję nieszporów świątecznych o godz. 16:00, które kończą czas Świętego Triduum Paschalnego.
  • Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, życzymy aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzał nas pokojem i coraz silniejszą wiarą. Niech napełnia nas na nowo mocą Bożego Ducha i siłą w pokonywaniu obecnych trudności, co pozwoli z ufnością podążać ku zbawieniu. Życzymy, aby radość wielkanocnego spotkania ze Zmartwychwstałym rozpromieniła naszą codzienność. Niech paschalny entuzjazm trwa nieustannie!
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na cele parafii, wpłacając ją na konto parafialne lub do skarbony w kościele przy okazji nawiedzenia i prywatnej modlitwy. Wobec faktu celebrowania Eucharystii bez udziału wiernych to nieoceniona pomoc. Dziękujemy także wszystkim tym, którzy przekazali swoje dary na nasz świąteczny stół. Dziękujemy za wyrazy serdeczności w Wielki Czwartek, jak i życzenia świąteczne przekazywane różną drogą… Serdeczne Bóg zapłać!
  • Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się ją jak uroczystości Pańskie. W związku z tym w piątek podczas Oktawy nie ma postu, czyli wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • Uroczystość Wczesnej i I Komunii klas III zostaje przeniesiona na okres po ustaniu epidemii. Jesteśmy otwarci na propozycję nowych terminów. Zachęcamy by podjąć rozmowę na poziomie poszczególnych klas. Wszystko na to wskazuje, że także termin bierzmowania ulegnie zmianie.
  • Przyszłą niedzielę, II wielkanocną, obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego, zachęcamy do modlitwy w domach i do zawierzenia swoich rodzin Miłosierdziu Bożemu.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii transmitowanej z naszego kościoła parafialnego. Informujemy o tym na bieżąco na naszej stronie internetowej.
  • Od wielkanocnego wtorku zapraszamy na transmisję różańca z naszego kościoła – codziennie o godz. 20:30. Zapraszamy wszystkich do duchowej łączności.
  • Przypominamy o wpłacie II raty na pielgrzymkę do Fatimy w terminie do 15 kwietnia. Wpłat można dokonywać na konto bankowe parafii, z dopiskiem „Imię i nazwisko – Pielgrzymka do Fatimy”.
  • Przy ograniczonej możliwości kontaktu bezpośredniego, bądźmy z sobą i wspierajmy się wzajemnie, poprzez modlitwę, łączność telefoniczną i elektroniczną. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

W minionym tygodniu odszli do Pana:
Śp. Stanisław Nowak, Śp. Walentyna Wrzoskiewicz
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…