Menu

WAŻNE

 

 Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na cele parafii, wpłacając ją na konto parafialne. Wobec faktu celebrowania Eucharystii bez udziału wiernych to nieoceniona pomoc. Pozwala ona pokryć bieżące wydatki. Myślimy jednak ciągle o podjętych zobowiązaniach remontowych naszego kościoła. Ufamy, że mimo trudnej sytuacji wielu z nas, uda nam się rozpocząć zaplanowane prace. Wszystkim darczyńcom – raz jeszcze - serdeczne Bóg zapłać!
  • Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dziś także rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne wygłaszane będą w czasie wieczornych Mszy świętych, w których można uczestniczyć za pomocą transmisji internetowej.
  • Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej, i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do uczestnictwa w tej szczególnej modlitwie w waszych Kościołach domowych.
  • W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę, aż do celebracji Wigilii Paschalnej.
  • W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów w kościele, ale to okazja, by wrócić do tradycji rodzinnego przygotowania koszyczka, który pobłogosławicie przed śniadaniem wielkanocnym w Niedzielę Zmartwychwstania (zasadniczo uczyni to ojciec rodziny). Tekst jest wyłożony w kościele – będzie także dostępny na naszej stronie internetowej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
Zygmunt Kuś, Jan Kowal, Eugenia Janisz, Krystyna Pawliczek-Gościńska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu