Menu

WAŻNE

 

Piątek - 29.05.2020 - transmisje:
18:00 Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dn. 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dn. 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 04 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w spr. sprawowania Sakramentu Pokuty i Pojednania z dn. 16 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 1. Dziś 2 Niedziela Adwentu, zapraszamy na Nieszpory adwentowe o godz. 16.00.

 2. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy wiernych aby już wcześniej przygotować się i przystąpić do Sakramentu Pojednania nie odkładając tego na czas przed samymi świętami. Okazja jest codziennie, pół godziny przed każdą mszą świętą.

 3. W liturgii tego tygodnia we wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wspólnota Dzieci Maryi obchodzi swoje święto patronalne i zapraszamy je w tym dniu wraz z rodzicami na uroczystą Mszę świętą  wieczorną o godz. 18.00 a po Mszy św. na spotkanie w Szkole Podstawowej Nr 1. W tym dniu w „Godzinie Łaski” dla całego świata od 12.00 – 13.00 zapraszamy do kościoła aby przed Najśw. Sakramentem wypraszać wiele łask potrzebnych nam i całemu światu.

 4. W najbliższy wtorek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Ojciec Święty Franciszek zainauguruje w Rzymie obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. W naszej Archidiecezji rozpoczęcie tego Jubileuszu będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 13 grudnia. Z tej okazji w tym dniu, także w naszej parafii, zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa, odprawimy po każdej mszy św. krótkie nabożeństwo eucharystyczne, w ramach którego odmówimy oficjalną modlitwę przeznaczoną na czas Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

 5. Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu;
  - ŚRODA godz. 6.30  w int. żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  - PIĄTEK godz. 6.30  w int. seniorów naszej parafii
  - SOBOTA godz. 8.15  w int. uczczenia i uwielbienia Ducha Świętego, adoracja Najśw. Sakr. 7.30.- NIEDZIELA godz. 8.30  w int. czcicieli MB Fatimskiej

 6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele parafialne oraz za dar materialny zebrany przed kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Kolekta przyszłej niedzieli również na cele parafialne. Pragniemy także poinformować, że w ubiegłą niedzielę na pomoc dla poszkodowanych w pożarze państwa Jarczyków zebrana została i przekazana zainteresowanym kwota prawie 10 tys. zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za ten gest miłosierdzia i solidarności.

 7. Modlitwę różańcową prowadzi Róża 9/p. Lucka/ od następnego poniedziałku Róża 11 .

 8. Dzieci Maryi zapraszają po każdej Mszy św. na Kiermasz świąteczny. Można nabyć opłatki, świece Caritas, ozdoby świąteczne, drobne upominki dla dzieci. Natomiast KSM  sprzedaje karnety i pocztówki świąteczne a dochód będzie przeznaczony na cele statutowe KSM  archidiecezji na organizację rekolekcji dla młodzieży.

 9. W najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne rodziców, których dzieci przygotowują się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej.

 10. Wzorem lat ubiegłych organizujemy w naszej parafii „Bank Żywności”. Do akcji tej zachęcamy sklepy, hurtownie, Zakłady Pracy i naszych parafian. Z ofiarowanych darów które można składać w kościele lub kancelarii parafialnej od 1 – 15 grudnia, Zespół Charytatywny przygotuje paczki dla rodzin i osób najbardziej potrzebujących.

 11. Także w tym roku, we wtorek 29 grudnia, organizowany jest w katowickim Spodku, z udziałem znanych artystów, koncert kolęd „Betlejem w Spodku”. Zapraszamy w imieniu Ks. Arcybiskupa do udziału. Szczegóły w gablotce. Bilety nabyć można w kancelarii parafialnej.

 12. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”