Menu

WAŻNE

 

Piątek - 29.05.2020 - transmisje:
18:00 Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dn. 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dn. 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 04 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w spr. sprawowania Sakramentu Pokuty i Pojednania z dn. 16 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Od dziś rozpoczynamy drugą część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od 5. Niedzieli Wielkiego Postu, aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, będą zasłonięte wszystkie krzyże.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Obecnie jest to możliwe za pośrednictwem przelewu bankowego. Bóg zapłać za każdy Wasz dar materialny.
 • Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową, podczas której rozpoczniemy parafialne rekolekcje, które przygotują nas na świętowanie – w tych trudnych warunkach – Triduum Paschalnego. Rekolekcyjne słowo będziemy głosić podczas Mszy św. wieczornych transmitowanych za pomocą internetu.
 • Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii transmitowanej z naszego kościoła parafialnego. Informujemy o tym na bieżąco na naszej stronie internetowej.
 • W kościele przed ołtarzem wystawiliśmy materiały związane z Triduum Paschalnym, a także modlitwy błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Materiały te pomogą nam przeżyć i zrozumieć poszczególne symbole najważniejszych świąt w naszych Domowych Kościołach. Są również dostępne paschaliki. Zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 • W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca, zapraszamy do modlitwy w waszych domach. Tych, którzy praktykują dziewięć pierwszych piątków miesiąca, prosimy o kontakt indywidualny, by móc skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św.
 • „Gość Niedzielny” czasowo wstrzymuje kolportaż parafialny tygodnika. Bieżące wydanie w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy: kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe. Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Pragniemy również zachęcić do skorzystania z elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego”. Szczegóły na e.gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Dzięki uprzejmości redakcji otrzymaliśmy tylko kilka egzemplarzy tradycyjnego wydania papierowego. Można je znaleźć na naszych stojakach z prasą.
 • Codziennie – w kapłańskim gronie - o 20:30 odmawiamy modlitwę różańcową o ustanie epidemii. Zapraszamy wszystkich do duchowej łączności.
 • Przypominamy o wpłacie II raty na pielgrzymkę do Fatimy w terminie do 15 kwietnia. Wpłat można dokonywać na konto bankowe parafii, z dopiskiem „Imię i nazwisko – Pielgrzymka do Fatimy”.
 • Godziny, w których nasz kościół jest otwarty - możliwość indywidualnej modlitwy:

  w tygodniu: od 8:00 do 17:30
  w sobotę: od 9:00 do 18:00
  w niedzielę: od 8:00 do 9:30 i od 11:00 do 16:45

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
Śp. Zbigniew Podkowik
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…