Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Od dziś rozpoczynamy drugą część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od 5. Niedzieli Wielkiego Postu, aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, będą zasłonięte wszystkie krzyże.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Obecnie jest to możliwe za pośrednictwem przelewu bankowego. Bóg zapłać za każdy Wasz dar materialny.
 • Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową, podczas której rozpoczniemy parafialne rekolekcje, które przygotują nas na świętowanie – w tych trudnych warunkach – Triduum Paschalnego. Rekolekcyjne słowo będziemy głosić podczas Mszy św. wieczornych transmitowanych za pomocą internetu.
 • Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii transmitowanej z naszego kościoła parafialnego. Informujemy o tym na bieżąco na naszej stronie internetowej.
 • W kościele przed ołtarzem wystawiliśmy materiały związane z Triduum Paschalnym, a także modlitwy błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Materiały te pomogą nam przeżyć i zrozumieć poszczególne symbole najważniejszych świąt w naszych Domowych Kościołach. Są również dostępne paschaliki. Zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 • W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca, zapraszamy do modlitwy w waszych domach. Tych, którzy praktykują dziewięć pierwszych piątków miesiąca, prosimy o kontakt indywidualny, by móc skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św.
 • „Gość Niedzielny” czasowo wstrzymuje kolportaż parafialny tygodnika. Bieżące wydanie w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy: kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe. Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Pragniemy również zachęcić do skorzystania z elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego”. Szczegóły na e.gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Dzięki uprzejmości redakcji otrzymaliśmy tylko kilka egzemplarzy tradycyjnego wydania papierowego. Można je znaleźć na naszych stojakach z prasą.
 • Codziennie – w kapłańskim gronie - o 20:30 odmawiamy modlitwę różańcową o ustanie epidemii. Zapraszamy wszystkich do duchowej łączności.
 • Przypominamy o wpłacie II raty na pielgrzymkę do Fatimy w terminie do 15 kwietnia. Wpłat można dokonywać na konto bankowe parafii, z dopiskiem „Imię i nazwisko – Pielgrzymka do Fatimy”.
 • Godziny, w których nasz kościół jest otwarty - możliwość indywidualnej modlitwy:

  w tygodniu: od 8:00 do 17:30
  w sobotę: od 9:00 do 18:00
  w niedzielę: od 8:00 do 9:30 i od 11:00 do 16:45

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
Śp. Zbigniew Podkowik
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Menu