Menu

WAŻNE

 

 Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na cele parafialne. W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy składają swoje ofiary na rzecz parafii przelewem bankowym. Serdeczne Bóg zapłać.
 • Dziś planowano zbiórkę przed kościołem na misyjny fundusz Ad Gentes. Swój dar materialny można złoży do skarbony pod chórem, gdzie tradycyjnie składamy prośby i podziękowania do Matki Bożej Królowej Różańca Świętego.
 • Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem władz państwowych w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób. W praktyce oznacza to, że w pierwszej kolejności w Eucharystii mogą uczestniczyć osoby związane z intencją danej Mszy św.
 • Przypominamy także, że Metropolita Katowicki udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej liturgii wszystkim wiernym archidiecezji.
 • Usilnie zaleca się korzystanie z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy świętych i wielkopostnych nabożeństw. Rodzina – modląca się wspólnie, razem uczestnicząca w transmitowanej Mszy św. staje się domowym Kościołem. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii transmitowanej z naszego kościoła parafialnego. Informujemy o tym na bieżąco na naszej stronie internetowej.
 • W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy parafian do włączenia się w to dzieło i podjęcia codziennej modlitwy za dziecko, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Przypisana modlitwa to jedna dziesiątka Różańca św. Przyrzeczenie nastąpi na Mszach św. o godz. 08:15 i 18:00. Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć także indywidualnie poza Mszą św. w kościele lub w domu np. w gronie rodzinnym. Księga Duchowej Adopcji wyłożona będzie na bocznym ołtarzu św. Barbary do końca tygodnia.
 • Pragniemy poinformować, że spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych zostaje przeniesione na termin późniejszy.
 • W ramach kolejnego piątkowego wieczoru pokutnego po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi do godz. 20:00.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  w środę
  o godz. 18:00 Msza św. w intencji wszystkich ++ w miesiącu lutym
  w sobotę o godz. 08:15 Msza św. w intencji ++ członków Żywego Różańca
  w sobotę o godz. 17:00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego

Na kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy wszystkim zdrowia i Bożego pokoju w sercach!

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Elżbieta Stachuła, Śp. Halina Stachuła,

Śp. Andrzej Ryguła, Śp. Joanna Pepke

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

·    

Menu