Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na remont naszego kościoła, w tym na pokrycie kosztów nowego nagłośnienia. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej archidiecezji – na wsparcie Domu Emerytów i Sądu Metropolitalnego. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się także zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
 • Ksiądz Arcybiskup zawiesza wszystkie wspólnotowe nabożeństwa, odprawiane w naszej archidiecezji. W związku z tym, w okresie kwarantanny do 29. marca nie będą w naszym kościele celebrowane nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i Nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Msza święta odprawiana będzie o zwykłej porze. Zawieszona zostaje także praca kancelarii parafialnej. W sprawach nagłych Duszpasterze pozostają do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727 lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu czy wezwania do chorego). Zachęcamy do pozostania w domu, łączności duchowej i zastosowania się do zasad higieny podanych przez Ministerstwo Zdrowia i SANEPID.
 • W czwartek obchodzimy uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP. W tym dniu Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, z okazji swojego święta patronalnego, mogą uzyskać odpust zupełny. O godz. 08:15 w ich intencji zostanie odprawiona Msza św., o godz. 07:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy do prywatnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. W ramach kolejnego piątku pokutnego po Mszy św. wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi.
 • W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 28., w następnym Róża 29.
 • Informujemy, że 28 marca Msza św. i spotkanie dla „Białych Misi” zostaje odwołane.
 • Informujemy także, że dysponujemy dwoma miejscami na pielgrzymkę do Fatimy. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
 • Zapraszamy do wspólnego wyjazdu na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapisy do 20 marca w zakrystii.
 • W dwa dni Świąt Wielkanocnych pragniemy odprawiać Msze św. dziękczynne. Są jeszcze wolne intencje. Można je zamawiać drogą telefoniczną lub mailową, ewentualnie w kancelarii w godzinach urzędowania po okresie ogłoszonej kwarantanny.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  we wtorek o godz. 08:15 Msza św. w intencji członków III Zakonu Świętego Franciszka
  w piątek o godz. 18:00 Msza św. w intencji Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej

 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
Śp. Grzegorz Krubnik, Śp. Florian Pławecki
Śp. Danuta Niemyjska, Śp. Zofia Ucherek
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Drodzy Parafianie!

Obok stosowania ludzkich środków, koniecznych do ochrony życia i zdrowia, nie zapominajmy o tym, że pozostajemy ludźmi wiary. Nasze ufne odniesienie do Boga, pomoże przełamać uczucie własnej bezradności wobec zagrożenia. Żarliwa modlitwa, zwłaszcza rodzinna, może wlać w serca taką odwagę i siłę, by odnaleźć pokój i nadzieję w Bogu, a nadto uspokoić emocje i uniknąć paniki. Jednocześnie pamiętajmy o starej zasadzie: Bez Boga ani do proga, a z Bogiem przez próg i przez całe życie. W tym duchu włączmy się też ze zrozumieniem w podejmowane środki zapobiegawcze przez przestrzeganie zasad higieny i stosowania środków leczniczych oraz wsłuchujmy się w apele o unikanie masowych zebrań czy spotkań. Tylko spokojnym podejściem do zaistniałej kryzysowej sytuacji możemy przyczynić się do przezwyciężenia aktualnych trudności. Jednocześnie prosimy wszystkich o gorącą modlitwę: Królowo Różańca Świętego, patronko nasza – wstawiaj się u swego Syna, byśmy doczekali się powrotu zwykłej codzienności w zdrowiu i pomyślności.

 

Menu