Menu

WAŻNE

 

Piątek - 29.05.2020 - transmisje:
18:00 Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dn. 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dn. 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 04 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w spr. sprawowania Sakramentu Pokuty i Pojednania z dn. 16 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu, który jest okresem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości i zapraszamy do modlitwy w tej intencji, szczególnie w czasie dzisiejszego nabożeństwa o godz. 16.00.

 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 3. W liturgii tego tygodnia w poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja, apostoła.

 4. We wtorek swoje urodziny obchodzi Ks. Andrzej Kumor. W jego intencji zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna o godz. 18.00 na którą wiernych serdecznie zapraszamy.

 5. W piątek we wspomnienie św. Barbary – patronki górników, odprawimy o godz. 10.00 uroczystą Mszę św. w int. górników, emerytów górniczych i ich rodzin.

 6. Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu;
  - WTOREK godz. 8.15 za zmarłych zalecanych
  - ŚRODA godz. 10.00  w int. uczniów, nauczycieli, pracowników, absolwentów Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych z okazji 70 lecia istnienia szkoły,   przewodniczył tej intencji będzie ks. bp Adam Wodarczyk.
  - CZWARTEK godz. 8.15 w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
  - PIĄTEK godz. 8.15 w int. wynagradzającej NSPJ i w int. rodzin naszej parafii 
  godz. 18.00 w int. dzieci Wczesno i I Komunijnychgodz.
  godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa.
  - SOBOTA godz. 8.15 w int. członków „Żywego Różańca”

 7. Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasza parafianka, pani dr Elżbieta Winkler została wubiegłą niedzielę wyróżniona przez naszego Księdza Arcybiskupa medalem „Pro Christi Regno” w uznaniuszczególnych zasług w dziele budowania Królestwa Bożego w Archidiecezji Katowickiej. Jakoduszpasterze, w imieniu całej Parafii, gratulujemy Pani Doktor tego zaszczytnego wyróżnienia i życzymy,by Boże błogosławieństwo towarzyszyło jej w  tym wszystkim, co nadal czyni dla Bożej sprawy pośród nas.

 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na pokrycie kosztów tegorocznych prac remontowych przy naszymkościele. Dziękujemy także za składany przed kościołem dar materialny będący wsparciem dla rodzinypaństwa Jarczyków, których dom zniszczony został niedawno przez pożar Kolekta przyszłej niedzieli takżena cele parafialne, zaś przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 9. Modlitwę różańcową prowadzi Róża 10/p. Mrzyk/ od następnego poniedziałku Róża 9.

 10. Dzieci Maryi zapraszają od dziś na kiermasz przedświąteczny do domu katechetycznego.

 11. Dzisiaj i w każdą kolejną Niedzielę Adwentu KSM będzie sprzedawać po każdej Mszy św. karnety ipocztówki bożonarodzeniowe. Dochód będzie przeznaczony na cele statutowe KSM ArchidiecezjiKatowickiej, między innymi na organizację rekolekcji dla młodzieży.

 12. Od poniedziałku zapraszamy dzieci na Msze św. roratnie: rano o godz. 6.30 w poniedziałki, środy i piątki,wieczorem o godz. 18.00 we wtorki i czwartki oraz w soboty o godz. 8.15. Zwracamy się z prośbą dowiernych o ofiarowanie drobnych upominków jak maskotki, art. szkolne, słodycze do rozlosowania dladzieci w czasie rorat.

 13. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 spotkanie członków Klubu Inteligencji Katolickiej.

 14. Do piątku 4 grudnia przyjmujemy zgłoszenia dzieci na organizowanego przez KSM Mikołaja.

 15. Wzorem lat ubiegłych organizujemy w naszej parafii „Bank Żywności”. Do akcji tej zachęcamy sklepy,hurtownie, Zakłady Pracy i naszych parafian. Z ofiarowanych darów które można składać w kościele lubkancelarii parafialnej od 1 – 15 grudnia, Zespół Charytatywny przygotuje paczki dla rodzin i osóbnajbardziej potrzebujących.

 16. Także w tym roku, we wtorek 29 grudnia, organizowany jest w katowickim Spodku, z udziałem znanychartystów, koncert kolęd „Betlejem w Spodku”. Zapraszamy w imieniu Ks. Arcybiskupa do udziału.Szczegóły w gablotce. Bilety nabyć można w kancelarii parafialnej.

 17. 17. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”