Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

 • Bóg zapłać za złożone ofiary na remont kościoła. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby archidiecezji, a w szczególności na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.
 • Zapraszamy na nieszpory o godz. 16:00.
 • W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 17, w następnym Róża 24.
 • Klub Czytelnika zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w Domu Katechetycznym w poniedziałek o godz. 16:00.
 • We wtorek przypada Wspomnienie NMP z Lourdes, w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 10:00 odprawimy Mszę św. za naszych chorych i cierpiących parafian, po Mszy św. nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim, a po nim spotkanie przy stole w Domu Katechetycznym. Zapraszamy także członków „Białych Misi”. Tego dnia wieczorem zapraszamy na apel jasnogórski przy grocie MB lourdzkiej przed naszych kościołem o godz. 20:00, zaś na Bradzie przy grocie o godz. 20:45.
 • W przyszłą niedzielę 16 lutego o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich małżonków obchodzących w pierwszym kwartale tego roku swoją rocznicę ślubu. Po Eucharystii spotkanie tych małżeństw w Domu Katechetycznym przy kawie i tzw. „weselnym” kołoczu. Dane osobowe można składać w zakrystii lub kancelarii.
 • W każdy czwartek od 19:00 – 20:00 zapraszamy rodziców do modlitwy za swoje dzieci przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w kaplicy na Bradzie. Do modlitwy można włączyć się także poprzez stronę internetową kaplicy na Bradzie.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  w sobotę o godz. 08:15 Msza św. w intencji ++ i żyjących członków Apostolstwa Dobrej Śmierci
  BRADA – w środę o godz. 17:00 Msza św. za ++ zalecanych

 • W tym tygodniu odbywają się Nauki Przedślubne dla narzeczonych a Dzień skupienia odbędzie się w przyszłą niedzielę od godz. 13:00.
 • Przypominamy, że młodzież z 7 klasy szkoły podstawowej i osoby starsze, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania w 2021 roku proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii w celu odebrania deklaracji kandydata przed przystąpieniem do bierzmowania. Wypełnioną deklarację należy złożyć w kancelarii do 29 lutego.
 • Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA zaprasza na rekolekcje Nowe Życie, które odbędą się w dniach od 21 do 23 lutego w parafii św. Marii Magdaleny w Tychach. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 • Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.
 • CMENTARZ PARAFIALNY: Pragniemy poinformować, że od jutra tj. 10 lutego (poniedziałek) parafia powierzy teren cmentarza w administrowanie grabarzowi, który od jutra stanie się grabarzem cmentarza parafialnego. Wszelkie sprawy związane z przygotowaniem grobu na naszym cmentarzu należy uzgadniać osobiście z nowym grabarzem. Jego dane kontaktowe są dostępne w gablocie parafialnej lub w kancelarii. Jeśli chodzi zaś o firmę pogrzebową to obowiązują zasady wolnej konkurencji.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Maria Starzyczny, Śp. Józef Myszor

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu