Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

 • Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Dzień ten jest obchodzony w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Na każdej Mszy św. błogosławimy gromnice.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na zakony kontemplacyjne, kolekta przyszłej niedzieli to tzw. „inwestycyjna” przeznaczona w całości na remont naszego kościoła.
 • Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory, zaś o godz. 18:00 na rodzinne kolędowanie w ramach „pożegnania z kolędą” do Domu Katechetycznego, o godz. 20:00 zapraszamy na probostwo osoby, które angażowały się w budowę tegorocznej stajenki.
 • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Błażeja, bpa i męczennika, dlatego w tym dniu po każdej Mszy św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa.
 • W środę obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, dlatego w tym dniu błogosławimy chleb i wodę.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy wiernych do spowiedzi świętej, w sposób szczególny zapraszamy dzieci w piątek o godz. 17:30, a po niej na Mszę św.
 • W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 23, w następnym Róża 17.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  w środę o godz. 08:15 Msza św. za ++ zalecanych
  w czwartek o godz. 08:15 Msza św. w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
  w piątek o godz. 08:15 Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Jezusa i rodzin oraz w int. seniorów naszej parafii - po Mszy św. spotkanie w Domu Katechetycznym, o godz. 18:00 Msza św. w int. dzieci Wczesno i I Komunijnych, a o godz. 19:00 Msza św. młodzieżowa
  w sobotę o godz. 08:15 Msza św. w int. uczczenia i uwielbienia Ducha Św. (o godz. 07:40 Adoracja Najświętszego Sakramentu)
  BRADA – w piątek o godz. 17:00 Msza św. w intencji rodzin

 • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek 6 lutego o godz. 19:00 na probostwie.
 • W piątek zapraszamy wszystkich chętnych na modlitwę uwielbienia prowadzoną przez młodzież Ruchu Światło-Życie do naszego kościoła o godzinie 20:00.
 • W sobotę 8 lutego odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych wiekiem parafian, których prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 • Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy na bal zatytułowany „Do zobaczenia w dżungli”, który odbędzie się 8 lutego tj. sobota o godz. 17:30 i potrwa do 21:00 w naszym Domu Katechetycznym. Mile widziane kreacje karnawałowe w temacie dżungli.
 • Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w naszej parafii od 10 do 12 lutego w Domu Katechetycznym o godz. 19:00. Prosimy o wpisanie się osób chętnych za pośrednictwem strony http://narzeczenikatowicka.pl. Dzień skupienia odbędzie się 16 lutego o godz. 13:00 w naszym kościele.
 • Osoby pragnące przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym roku proszone są, aby na najbliższą Mszę św. młodzieżową przyniosły kartki z wybranym świadkiem sakramentu. Przypominamy również, że osoby ochrzczone poza naszą parafią powinny dostarczyć świadectwo chrztu lub kopię pamiątki chrztu św. do swojego animatora bądź kancelarii parafialnej.
 • Informujemy, że sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony podczas Mszy św. 28 kwietnia 2020 roku o godzinie 18:00.
 • Młodzież z 7 klasy szkoły podstawowej i osoby starsze, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania w 2021 roku, proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii w celu odebrania deklaracji kandydata przed przystąpieniem do bierzmowania. Wypełnioną obustronnie deklarację należy zwrócić do kancelarii parafialnej, zakrystii lub bezpośrednio do ks. Doriana do 29 lutego 2020roku w celu przyporządkowania do grup formacyjnych.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Norbert Grzemski, Śp. Eugenia Świtała, Śp. Jan Szeja, Śp. Halina Pająk, Śp. Łucja Gancarz

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu