Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

 • W poniedziałek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Św. Dzień ten jest obchodzony jako Misyjny Dzień Dziecka. Pamiętajmy również o modlitwie za naszego Arcybiskupa Wiktora oraz biskupów Adama i Marka, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Kolekta przeznaczona jest na misje. Pragniemy podziękować za dar materialny przekazany kolędnikom misyjnym na dzieci Amazonii. Ofiarę w wysokości 8900 zł przekazaliśmy za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych.
 • W dniu jutrzejszym chór „Echo” zaprasza na koncert kolęd w ramach nieszporów o godz. 16:00, a członków KIKu zapraszamy na świąteczne spotkanie na probostwie na godz. 19:00.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter kolekty inwestycyjnej na remont i malowanie kościoła.
 • W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 18, od następnego tygodnia Róża 20.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  w środę o godz. 08:15 Msza św. za ++ zalecanych
  w czwartek o godz. 08:15 Msza św. w intencji członków Akcji Katolickiej oraz Zespołu Charytatywnego i ich rodzin, po Mszy spotkanie opłatkowe w Domu Katechetycznym
  w sobotę o godz. 08:15 Msza św. ku czci Ducha Świętego, adoracja od godz. 7:30
  w środę na Bradzie o godz. 17:00 Msza św. za ++ zalecanych

 • Wyjazd Żywego Różańca na adorację Bożego Żłóbka do Panewnik 11 stycznia o godz. 09:30 spod sklepu „Znicz”. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii.
 • W najbliższą sobotę odwiedzimy naszych chorych i wiekiem osłabionych parafian z posługą sakramentalną. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 • Okręg Mikołowski Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz chór „Wanda” zapraszają na koncert kolęd, który odbędzie się 12 stycznia o godz. 15:00 w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łaziskach Dolnych.
 • 12 stycznia o godz. 18:00 w naszym kościele koncert Grupy Wokalnej Camerton „Z kolędami przez wieki”.
 • Kolęda dodatkowa będzie miała miejsce w pierwszym tygodniu ferii w terminie dogodnym dla chętnych parafian. Zgłoszenia w kancelarii w godzinach urzędowania lub za pośrednictwem maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.


W tym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Bogdan Mikina, Śp. Jerzy Szymanowski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu