Menu

WAŻNE

 

Transmisje: 20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Dziś po Mszy św. spotkamy się z Kolędnikami Misyjnymi, którzy dzieląc się z nami radością Bożego Narodzenia, poproszą o wsparcie dla dzieci w Amazonii. Wieczorem natomiast Miejski Dom Kultury zaprasza na „Łaziskie kolędowanie”, które odbędzie się w sali widowiskowej o godz. 17:00.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ten sam cel.
 • 31 grudnia tj. wtorek o godz. 9:00 zapraszamy dzieci do wspólnego kolędowania w kościele. Przebierając się w ulubione postacie Bożonarodzeniowe, chcemy stworzyć „żywą stajenkę” i śpiewać dla Pana Jezusa. Mile widziane instrumenty muzyczne.
 • W ten ostatni dzień roku 2019 zapraszamy na uroczyste nabożeństwo ekspiacyjno–dziękczynne o godz. 16:30, po którym zostanie odprawiona Msza święta o godz. 17:00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków i odmówieniu hymnu „Ciebie Boga Wysławiamy”.
 • Pół godziny po północy Nowego Roku odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich parafian na przywitanie Roku Pańskiego 2020.
 • W środę 1 stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Msze św. w porządku niedzielnym.
 • Niech przejawem naszej radości z narodzenia Zbawiciela będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników, ale przede wszystkim z naszych serc. Zapraszamy zatem do wspólnego kolędowania parafian wraz z duszpasterzami w Nowy Rok 1 stycznia o godz. 16:00 w naszym kościele.
 • 4 stycznia tj. sobota zapraszamy na koncert kolęd zespołu LOGOS o godz. 19:00 w naszym kościele.
 • Członków Wieczernika Modlitwy za kapłanów zapraszamy na świąteczne spotkanie 5 stycznia tj. niedziela o godz. 18:00 na probostwie.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do modlitwy i do uczestnictwa w okolicznościowych nabożeństwach. Dzieci do spowiedzi zapraszamy w piątek pół godziny przed Mszą wieczorną.
 • Modlitwę różańcową o zwykłych porach prowadzi Róża 16, a od 7 stycznia Róża 18.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  czwartek o godz. 08:15 Msza św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;
  piątek o godz. 08:15 Msza św. w intencji wynagradzającej Sercu Jezusa i w intencji rodzin naszej parafii, a także w intencji seniorów (po Mszy św. spotkanie opłatkowe w Domu Katechetycznym); o godz. 18:00 Msza św. w intencji dzieci Wczesno i I-Komunijnych;
  sobota godz. 08:15 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca, a po Mszy spotkanie opłatkowe w kościele;

 • Członkowie Żywego Różańca organizują 11 stycznia wyjazd na adorację Bożego Żłóbka do Panewnik. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania.
 • 31 grudnia tj. wtorek Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Rodzicom, którzy zapisali swoje dzieci na letni wyjazd do Łaz w 2020 roku, przypominamy, aby do końca grudnia wpłacili zaliczkę w wysokości 100 zł na wskazane wcześniej konto bankowe.

W tym tygodniu odeszła do Pana:
Maria Nierada
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…