Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

 • Dziś przeżywamy ostatnią 4. Niedzielę Adwentu. Nie będzie dziś nabożeństwa popołudniowego.
 • We wtorek – w Wigilię Bożego Narodzenia odprawimy Mszę Św. rano o godz. 08:15 oraz Pasterkę o północy. Pół godziny przed Pasterką zapraszamy na czuwanie modlitewne. Pasterka na Bradzie o godz. 22:00. Kolekta z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 • W środę obchodzimy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory Kolędowe o godz. 16:00.
 • W czwartek w II dzień świąt Bożego Narodzenia przypada święto św. Szczepana. W tym dniu na Mszy św. o godz. 10:00 będzie śpiewał chór „Echo”. Tego dnia kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. O godz. 16:00 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe.
 • W piątek przypada święto Jana Ewangelisty. W tym dniu w wielu naszych kościołach praktykowany jest zwyczaj błogosławieństwa wina. Także i w naszym kościele chcemy błogosławić wino podczas każdej Mszy św. Pobłogosławiony trunek ma zachować ludzi od pragnienia, zachować zdrowie i chronić przed zatruciami.
 • W sobotę o godz. 9:00 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na Mszę św. w ich intencji z okazji przypadającego w tym dniu święta świętych Młodzianków. Na zakończenie tej Eucharystii dzieci przyjmą specjalne błogosławieństwo oraz otrzymają nagrody za uczestnictwo w tegorocznych roratach.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest to dzień modlitw świętość małżeństw i rodzin. Na każdej Mszy św. zapraszamy wszystkich małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy by usiąść obok siebie. Po każdej Mszy św. jak co roku spotkamy się z Kolędnikami Misyjnymi, którzy dzieląc się z nami radością Bożego Narodzenia poproszą o wsparcie dla dzieci w Amazonii. Wieczorem natomiast Miejski Dom Kultury zaprasza na „Łaziskie kolędowanie”, które odbędzie się w sali widowiskowej o godz. 17:00. Usłyszymy kolędy w wykonaniu chórów „Echo”, „Moniuszko” i „Wanda” oraz Orkiestry Dętej Elektrowni Łaziska. Wstęp wolny.
 • 27 i 28 grudnia modlitwę różańcową prowadzi Róża 52, zaś w przyszłym tygodniu Róża 16.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  we wtorek o godz. 08:15 Msza św. na zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego
  w sobotę o godz. 08:15 Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca,
  godz. 17:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Św.,
  w niedzielę o godz. 17:00 Msza św. w intencji rocznych dzieci

 • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim darczyńcom za ofiarowane dary i środki pieniężne na świąteczne paczki żywnościowe, które zostały przekazane rodzinom i osobom najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Dziękujemy także tym, którzy dzielili się dobrami, wkładając je do roratnego serca, czym sprawili radość dzieciom parafii.
 • Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę naszej parafialnej stajenki i przygotowali świąteczny wystrój naszego kościoła.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek tylko rano i w piątek według ustalonych godzin.
 • Kolejna edycja rodzinnego koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w sobotę 28 grudnia br. o 18:00. Zachęcamy parafian do wzięcia udziału we wspólnym kolędowaniu. Możemy zorganizować bilety w cenie 50 złotych. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego, świątecznego i podwójnego numeru „Gościa Niedzielnego”. W nim dwa dodatki: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz specjalny listy, w którym papież wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka.
Menu