Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

 • Przypominamy, że z racji trwających odwiedzin kolędowych nie będzie dziś nabożeństwa popołudniowego.
 • Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie zadbajmy nie tylko o piękno naszych domów, ale przede wszystkim o piękno naszych serc poprzez sakrament spowiedzi świętej. Starajmy się nie łączyć sakramentu pokuty i pojednania z sakramentem Eucharystii w jednym czasie. Prosimy, aby podczas posługi spowiedzi świętej przedświątecznej wszelkie modlitwy w kościele odmawiać indywidualnie w ciszy. Plan spowiedzi na okres przedświąteczny dostępny jest w gazetce parafialnej, gablotkach i na stronie internetowej parafii.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, które zostaną przeznaczone na pokrycie rachunków za ogrzewanie. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Z tyłu kościoła została wystawiona skarbona, do której można wrzucać ofiary, które zostaną przeznaczone na wystrój świąteczny naszej świątyni.
 • Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na kiermasz adwentowo-świąteczny. Polecamy szczególnie świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, a także opłatki.
 • Przypominamy, że nasza parafia organizuje Bank Żywności. Dary można składać przy bocznym ołtarzu oraz w kancelarii parafialnej do 19 grudnia w godzinach urzędowania.
 • W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 15, zaś 23, 27 i 28 grudnia Róża 14.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  wtorek
  o godz. 08:15 Msza św. w intencji członków III Zakonu Św. Franciszka
  środa o godz. 18:00 Msza św. w intencji parafian zmarłych w miesiącu listopadzie
  piątek o godz. 15:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18:00 Msza św. w intencji Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej
  sobota o godz. 08:15 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy św. spotkanie

 • We wtorek do naszej wspólnoty parafialnej zawitają harcerze ze światłem pokoju z Betlejem. Uroczyste przekazanie światła dla naszej parafii odbędzie się w czasie Mszy św. roratniej – wieczornej. Światło to będzie można zabrać ze sobą do swoich domów. Prosimy o przyniesienie zniczy.
 • W tym tygodniu swoje kolejne urodziny obchodzi ks. Rafał Mandel. W jego intencji zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna 19 grudnia tj. w czwartek o godz. 18:00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych.
 • W najbliższą sobotę odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 • W sobotę zapraszamy także wszystkich na nabożeństwo pokutne, które odprawimy o godz. 18:00. Po nim będzie okazja do spowiedzi do godziny 22:00. W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami w ramach przygotowania się do przyjęcia tego sakramentu.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
 • Kolejna edycja rodzinnego koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w sobotę 28 grudnia br. o 18:00. Koszt biletu wynosi 50 złotych. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się w zakrystii.

W tym tygodniu odeszły do Pana:

Śp. Leokadia Kiecka, Śp. Maria Magielewska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu