Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

 • Dziś obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przypominamy, że z racji trwających odwiedzin kolędowych nie będzie dziś nabożeństwa popołudniowego.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii oraz za dar materialny zebrany przed kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
 • Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na kiermasz adwentowo-świąteczny w Domu Katechetycznym (w sali na dole).
 • Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości na dzisiejszy „Wieczór Adwentowy”. W programie koncert adwentowy o godz. 18:00 w wykonaniu młodzieży Szkoły Muzycznej z Bytomia a po koncercie spotkanie przy herbacie i adwentowym pierniku.
 • W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 14, od następnego tygodnia Róża 15.
 • Rada Rodziców SP nr 2 w Łaziskach Górnych pragnie zaprosić wszystkie dzieci, rodziców i przyjaciół szkoły na pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się we wtorek 10 grudnia 2019 r. od godz. 17:00 przed wejściem głównym do szkoły. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 • Zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Królowej Różańca Św. w środę o godz. 17:30. To stały element naszej maryjnej pobożności.
 • W związku z rozpoczętym nowym Rokiem Liturgicznym, w którym rozważać będziemy tajemnicę Eucharystii zapraszamy naadwentowe spotkanie przy tzw. szabasowych świecach - 14 grudnia (sobota) o godz. 18:00 w Domu Katechetycznym. Tematem spotkania będzie „Eucharystia – jak wizyta w restauracji”.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  w poniedziałek o godz. 18:00 Msza św. w intencji wspólnoty Dzieci Maryi
  w piątek o godz. 06:30 Msza św. w intencji seniorów naszej parafii
  w sobotę o godz. 08:15 Msza św. ku czci Ducha Świętego
  we wtorek na Bradzie o godz. 17:00 Msza św. za ++ zalecanych

 • Jak co roku organizujemy w naszej parafii „Bank Żywności”. Do tej akcji zachęcamy sklepy, hurtownie, zakłady pracy i wiernych naszej wspólnoty parafialnej. Z ofiarowanych darów Zespół Charytatywny przygotuje paczki dla rodzin wielodzietnych i osób najbardziej potrzebujących. Dary można składać w kościele przy bocznym ołtarzu – przy chrzcielnicy - bądź w kancelarii parafialnej, do dnia 19 grudnia.
 • Zapraszamy wiernych do włączenia się w odmawianie jednej dziesiątki Różańca św. tworząc Żywe Róże. Każda taka Róża to 20 osób. W parafii mamy przeszło 50 takich małych różańcowych wspólnot. Niestety, kiedy umiera jakiś członek Żywej Róży trudno jest to miejsce wypełnić kimś nowym. Potrzebnych jest 70 osób, by nasze Żywe Róże były kompletne. Zapraszamy do podjęcia modlitwy jedną dziesiątką Różańca każdego dnia. Można się zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Jerzy Krasoń, Śp. Zbigniew Wróblewski, Śp. Marian Świątek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Menu