Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

 • I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wyłożona na bocznym ołtarzu, przy chrzcielnicy. Przypominamy, że z racji trwających odwiedzin kolędowych nie będzie dziś nabożeństwa popołudniowego.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ten sam cel, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 • Od dzisiejszej niedzieli wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na kiermasz adwentowo-świąteczny. Są do nabycia opłatki, świece Caritas, lampiony roratnie, wieńce adwentowe, książki i drobne upominki.
 • W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 13, od następnego tygodnia Róża 14.
 • Od jutra zapraszamy na Msze Św. roratnie – Dla dzieci: poniedziałki, środy i piątki o godz. 06:30, we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Dla młodzieży w pierwszy piątek grudnia o godz. 19:00. W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Dla dorosłych: soboty Adwentu o godz. 08:15. Podczas Mszy św. roratnich dla dorosłych chcemy podczas homilii poszerzać wiedzę na temat pobożności maryjnej
 • Począwszy od dzisiejszej niedzieli i przez cały czas rorat przy chrzcielnicy wystawione będzie duże czerwone serce. Zachęcamy gorąco dorosłych i dzieci, aby napełniali to serce poprzez drzwiczki różnego rodzaju darami (słodycze, maskotki, książki itp.). Dary te będą losowane później, jako upominki podczas Mszy św. roratnich. Niech ten wspaniały gest nauczy nas dawania i dzielenia się z innymi.
 • W środę 4 grudnia we wspomnienie św. Barbary – patronki górników, o godz. 10:00 odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin. W tym dniu KWK Bolesław Śmiały świętuje 240 lat swojego istnienia. W związku z tym zapraszamy na obchody centralne w mieście. O godz. 9:00 uroczysta Msza św. w kościele w Łaziskach Średnich.
 • Zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Królowej Różańca Św. w środę o godz. 17:30.
 • W czwartek 5 grudnia o godz. 19:00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące pielgrzymki do Fatimy w sierpniu przyszłego roku. Zapraszamy wszystkich uczestników.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Ze względu na kolędy posługę w konfesjonale będzie pełnił tylko jeden kapłan. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w czwartek lub w piątek od godz. 17:30.
 • W I piątek 6 grudnia o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo misyjne przed Najświętszym Sakramentem.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  we wtorek
  o godz. 08:15 Msza św. za ++ zalecanych.
  w czwartek o godz. 08:15 Msza św. o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. (nabożeństwo powołaniowe o godz. 08:00)
  w piątek o godz. 06:30 Msza św. w intencji dzieci Wczesno i I Komunijnych oraz w intencji rodzin
  w sobotę o godz. 08:15 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca
  (nabożeństwo I soboty o godz. 07:30)

 • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wspólnota Dzieci Maryi obchodzi swoje święto patronalne, na którego świętowanie zapraszamy w poniedziałek 9 grudnia - o godz. 18:00 Msza św., a po niej w spotkanie przy stole w SP nr 1. W niedzielę natomiast zapraszamy na szczególną godzinę modlitwy. Matka Boża w jednym z objawień powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. W związku z tym zapraszamy do Kaplicy św. Brata Alberta na Bradzie na godz. 12:00, aby przed Najświętszym Sakramentem wypraszać łaski potrzebne nam i całemu światu. Również w naszym kościele rozpoczniemy „Godzinę łaski” Mszą św. o godz. 11:30, po której zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 13:00.
 • W niedzielę 8 grudnia podczas Mszy św o godz. 11.30 pobłogosławimy medaliki dzieciom, przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
 • Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości na „Wieczór Adwentowy” w przyszłą niedzielę 8 grudnia. W programie koncert adwentowy chóru i zespołu Szkoły Muzycznej z Bytomia o godz. 18:00. Po koncercie spotkanie przy herbacie i adwentowym pierniku.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.


W tym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Arnold Szuster, Śp. Paweł Musioł, Śp. Eryk Roj

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu