Menu

WAŻNE

 

Dzisiejsze transmisje:

07:40 Godzinki i Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dnia 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Praca kancelarii parafialnej zostaje zawieszona. W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727, poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy wiernych do udziału w uroczystym nabożeństwie o godz. 16:00, podczas którego odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Odmawiając dziś ten akt i spełniając zwykłe warunki odpustu, można zyskać odpust zupełny.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby parafii.
 • W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 12, od następnego tygodnia Róża 13.
 • Spotkanie formacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 19:00 w domu katechetycznym.
 • W środę zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Królowej Różańca Św. o godz. 17:30.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  we wtorek o godz. 18:00 Msza św. w intencji Akcji Katolickiej, po niej spotkanie wszystkich członków i sympatyków
  w czwartek na Bradzie Msza św. dziękczynna z okazji 28. rocznicy poświęcenia Kaplicy
  w sobotę o godz. 08:15 Msza św. za ++ członków Żywego Różańca, o godz. 11:00 w intencji stowarzyszenia Białe Misie z okazji 25. rocznicy ich działalności, a o godz. 17:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu (nauka przedchrzcielna – piątek godz. 19:00).

 • Nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd letni nad Morze Bałtyckie do Łaz dla dzieci i młodzieży. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i zapisy odbędą się w sobotę o godz. 11:00 w Domu Katechetycznym. W zakrystii są do zabrania ulotki dotyczącego wyjazdu
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji. Zachęcamy również do przygotowania w naszych domach adwentowego wieńca. Z racji odwiedzin kolędowych w okresie Adwentu nie będzie nabożeństwa popołudniowego w niedzielę.
 • Od przyszłej niedzieli wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na kiermasz adwentowo-świąteczny. Są do nabycia opłatki, świece Caritas, lampiony roratnie, wieńce adwentowe, książki i drobne upominki.
 • Z okazji Adwentu duszpasterze zapraszają parafian na „adwentową kawę lub herbatę” do Domu Katechetycznego. W I niedzielę Adwentu po Mszy o godz. 8:30 i w II niedzielę Adwentu po Mszy św. o godz. 10:00.
 • Od poniedziałku 2 grudnia zapraszamy na Msze Św. roratnie – Dla dzieci: poniedziałki, środy i piątki o godz. 06:30, we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Dla młodzieży w pierwszy piątek grudnia o godz. 19:00. Dla dorosłych: soboty adwentu o godz. 08:15.
 • Bóg zapłać wspólnocie ministranckiej za ufundowanie nowego wydania Ewangeliarza oraz zdobionej do niego oprawy. Pragniemy wyrazić wdzięczność również starej kadrze ministranckiej, która jeszcze doniedawna aktywnie służyła przy naszym ołtarzu, za ufundowanie nowych dzwonków, a także kadzidła z łódką.
 • Ze względu na odwiedziny duszpasterskie nie będzie zaplanowanego wcześniej spotkania dla rodziców dzieci komunijnych (w czwartek). Kolejne spotkanie odbędą się już zgodnie z podanym harmonogramem.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, do którego dołączono kalendarz ścienny z Janem Pawłem II, a w Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy lampion roratni do samodzielnego złożenia.

W tym tygodniu odeszła do Pana:

Śp. Janina Góźdź

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…