Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

 • Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii, a w sposób szczególny na ogrzewanie kościoła, probostwa i domu katechetycznego. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 • Zapraszamy dzisiaj na koncert z okazji Niedzieli Muzyki Liturgicznej, który rozpocznie się o godzinie 18:00 w naszym kościele. Usłyszymy kompozycje m.in. Bacha, Corelliego, Haendla czy Piazzolli.
 • We wtorek 19 listopada swoje kolejne urodziny obchodzi ks. Dorian Figołuszka. W jego intencji zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna o godz. 18:00, na którą zapraszamy wszystkich parafian i gości.
 • W środę zapraszamy na Nabożeństwo ku czci naszej patronki Królowej Różańca Św. o godz. 17:30
 • 21 listopada w czwartek obchodzimy wspomnienie św. Tarsycjusza, który jest patronem Służby Liturgicznej. Z tej okazji pragniemy wszystkich zaprosić na świętowanie patronalnej uroczystości naszych ministrantów. Szczególne zaproszenie kierujemy do całej służby kościelnej: kościelnych, szafarzy i do osób, które jeszcze do niedawna usługiwały do Mszy świętej. Po uroczystej Eucharystii o godz. 18:00 w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 zapraszamy na spotkanie przy stole.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, polecajmy w tym dniu wszystkich muzyków kościelnych oraz zespoły śpiewacze działające w naszym mieście. O godz.18:00 Msza św. w intencji członków chóru „Echo”
  Również 22 listopada w piątek godz.18:00 Msza św. w intencji pracowników i emerytów PROELMEDU oraz ich rodzin
  w niedzielę o godz. 8:30 Msza św. dziękczynna w 19. rocznicę Intronizacji NSPJ w naszej parafii. Przed Mszą św. odmówimy litanię do Chrystusa Króla i akt intronizacji.
  w niedzielę godz. 17:00 - Msza św. w intencji rocznych dzieci

 • W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 11, od następnego tygodnia Róża 12.
 • W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2020r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 10 zł. Będą dostępne także egzemplarze Biblii dla dzieci. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.
 • W przyszłą niedzielę w katedrze centralna uroczystość ku czci Chrystusa Króla. Zachęcamy by wybrali się na tę uroczystość przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, a także chętni członkowie naszych grup i wspólnot parafialnych.
 • 6 grudnia organizowane są odwiedziny św. Mikołaja w domach naszych parafian. Szczegóły oraz zapisy w kancelarii parafialnej do 1 grudnia
 • Przypominamy, że tegoroczne odwiedziny kolędowe rozpoczynamy od 22 listopada tj. od przyszłego piątku. Plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii oraz w wersji drukowanej.
 • Ponownie zapraszamy wszystkich maturzystów na rekolekcje, które odbędą się w dniach 6-8 grudnia 2019 roku w Częstochowie. Szczegóły u ks. Doriana.
 • Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach w dniach 29 listopada do 1 grudnia, zaprasza młodzież męską w wieku od 16-25 roku życia na przeżycie weekendu w Seminarium, żyjąc jak alumn. To dobry czas, by razem z klerykami modlić się, świętować, rozmawiać, dzielić życiem i doświadczać żywego Boga. To dobre miejsce również dla tych, którzy szukają swojej drogi w życiu, a myślą o wejściu na drogę kapłańskiego powołania. Udział jest bezpłatny, a zapisywać można się przez stronę internetową Seminarium lub w zakrystii do 26 listopada.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. wywiad z Abby Johnson, na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”.
 • Parafia NSPJ w Wyrach zaprasza na Randkę w kościele – pt. „Jak ogrzać relacje w małżeństwie”. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godz. 17:00. Będzie zapewniona opieka dla dzieci.
 • Nasza parafia organizuje wyjazd letni nad Morze Bałtyckie do Łaz dla dzieci i młodzieży w terminie od 2 do 13 sierpnia 2020 roku. Organizatorem wyjazdu jest ks. Rafał. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i zapisy odbędą się 30 listopada tj. sobota o godz. 11:00 w Domu Katechetycznym. W zakrystii są do zabrania ulotki dotyczącego wyjazdu.

W tym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Irena Bieniek, Śp. Ginter Orawski, Śp. Krzysztof Noga,
Śp. Stanisław Piotrowicz, Śp. Maciej Suchcik, Śp. Małgorzata Liczba.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu