Menu

WAŻNE

 

Dzisiejsze transmisje:

07:40 Godzinki i Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dnia 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Praca kancelarii parafialnej zostaje zawieszona. W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727, poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę. Dar materialny dla Papieskiej Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie można złożyć wychodząc z kościoła.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolektę niedzielną przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła.
 • O godz. 16.00 zapraszamy na niedzielne Nieszpory.
 • Modlitwę różańcową o zwykłych porach prowadzi Róża 10, od następnego tygodnia Róża 11.
 • W poniedziałek Burmistrz Miasta Łaziska Górne wraz z duszpasterzami parafii serdecznie zapraszają mieszkańców na obchody Święta Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana będzie w naszym kościele o godz. 10.00. Zapraszamy parafian i wszystkich gości.
 • We wtorek o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców ministrantów w Domu Katechetycznym.
 • Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 19.00. Tematem przewodnim spotkania będzie „Eucharystia – szczyt życia chrześcijańskiego”
 • W środę zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Królowej Różańca Świętego o godz. 17:30. Prośby i podziękowania dotyczące naszej codzienności można składać do skarbony pod chórem.
 • Lektorów i psałterzystów zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę o godzinie 19:30. Serdecznie zapraszamy także nowych członków
 • W tym tygodniu przypada III piątek m-ca, o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • W najbliższą sobotę odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę, obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej. Jako parafia włączamy się w tę szczególną niedzielę. Dlatego też pragniemy zaprosić wszystkich parafian i gości na koncert o godzinie 18:00. Wystąpią przed nami Łukasz Kurpas - organy, Katarzyna Pielech - skrzypce oraz Joanna Bortel - mezzosopran.
 • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieciom przygotowującym się do Komunii św. pobłogosławimy skarbce modlitw i pieśni. Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  wtorek 8:15 w int. członków III Zakonu Św. Franciszka
  piątek 18:00 w int. Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej
  sobota 08:15 w int. żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci;
  o godz. 7.30 różaniec do 7 Boleści Matki Bożej a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 • Zapraszamy wszystkich maturzystów na rekolekcje. Odbędą się one w dniach  6–8 grudnia br., w domu sióstr szarytek w Częstochowie. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Nowrot, duszpasterz akademicki i młodzieży w archidiecezji katowickiej wraz z animatorami. Szczegóły i zapisy u ks. Doriana
 • 6 grudnia organizowane są odwiedziny św. Mikołaja w domach naszych parafian. Szczegóły oraz zapisy w kancelarii parafialnej do 01.12.2019. 
 • Liderów grup parafialnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące Festynu Parafialnego w poniedziałek 18 listopada o godz. 18.45 do Domu Katechetycznego. Pragniemy poinformować, że Jubileuszowy XX Festyn Parafialny planowany jest na dzień 30 maja 2020 roku.
 • Dziękujemy Parafianom odwiedzającym Kiermasz Misyjny. Całkowity dochód po zaokrągleniu w wysokości 2000 zł przekażemy dla ks. Dawida Sładka – kapłana naszej archidiecezji, który posługuje w Kazachstanie.
 • Pragniemy poinformować, że tegoroczne odwiedziny duszpasterskie zwane tradycyjnie kolędą rozpoczniemy 22 listopada. Szczegółowy program w najbliższym czasie będzie dostępny na stronie internetowe parafii a w przyszłą niedzielę także w wersji drukowanej.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism katolickich.

W tym tygodniu odeszli do Pana:
Śp. Leonard Draczyński, Śp. Krystyna Strzoda, Śp. Mirosław Glajzner, Śp. Rozalia Niewiadomska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...