Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

 • O godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na renowację katowickiej katedry. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na Papieską Fundację – Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 • W środę rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw ku czci Królowej Różańca Świętego o godz. 17:30. Prośby i podziękowania dotyczące naszej codzienności można składać do skarbony pod chórem.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  czwartek 8:15 w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 8:00 nabożeństwo powołaniowe.
  piątek 8:15 w int. seniorów naszej parafii, po Mszy zapraszamy na spotkanie
  w Domu Katechetycznym.
  piątek 19:00 Msza św. młodzieżowa
  sobota godz. 8:15 Msza św. ku czci Ducha Świętego, adoracja godz. 7:30.

 • Przez cały tydzień za wyjątkiem środy o godz. 17:15 będziemy odmawiać różaniec za zmarłych zalecanych. Od 11 listopada modlitwę różańcową prowadzi Róża 10.
 • W czwartek na spotkaniu po Mszy św. wieczornej nastąpi inauguracja nowej grupy parafialnej „Wieczernik modlitwy za kapłanów”. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 • Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, czyli: Oaza Dorosłych, Oaza Rodzin i Oaza Młodzieżowa wraz z zespołem Logos zapraszają na "Wieczór uwielbienia", który odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę. Początek na Eucharystii o godz. 17.00 i po niej modlitwa do godziny 20.00.
 • W przyszłą niedzielę (10 listopada) o godz. 10:00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w intencji pracowników kościoła i probostwa. W sposób szczególny pragniemy modlić się za tych, którzy kończą swoją dotychczasową posługę dla naszej parafii. Chcemy dziękować pani Anieli Rupik za 22 lata posługi w kancelarii parafialnej, panu Jerzemu Justowi za 11 lat pracy kościelnego oraz pani Izabeli Zmudzie za 10 lat pracy na probostwie.
 • Burmistrz Miasta Łaziska Górne wraz z duszpasterzami parafii serdecznie zapraszają mieszkańców na obchody Święta Niepodległości w naszym mieście. Uroczysta Msza św. intencji Ojczyzny sprawowana będzie w naszym kościele w poniedziałek 11 listopada godz. 10.00. Zapraszamy parafian i wszystkich gości.
 • Rodziców naszych ministrantów zapraszamy na spotkanie we wtorek 12 listopada po Mszy wieczornej.
 • Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich do udziału w kolejnej edycji Konkursu Literackiego organizowanego przez Akcję Katolicką. Szczegóły u swoich katechetów.
 • Pragniemy poinformować, że piesza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w terminie od 27 czerwca do 1 lipca 2020 roku. Jej trasa będzie miała następujący przebieg: Skarżyce, Leśniów, Złoty Potok, Olsztyn i Częstochowa.
 • Pragniemy poinformować parafian, że ks. abp Józef Kupny – metropolita wrocławski uhonorował zasłużonych działaczy poradni rodzinnych medalem św. Jadwigi Śląskiej. Przyznawany jest on za aktywny udział duszpasterski, katechetyczny i kulturalny w życiu innych, ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej. Medal otrzymała m. in. nasza parafianka – pani dr Elżbieta Winkler. Gratulujemy i cieszymy się tym wyróżnieniem.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w różańcowych zmaganiach dla Maryi. W październiku na to nabożeństwo przybywało wiele osób. Po zliczeniu wszystkich różańcowych koralików – a za każdym stoi 10 pomodlonych różańców – mamy liczbę ponad tysiąca odmówionych modlitw różańcowych przez dzieci. To powód do wdzięczności i wielkiej radości. Słowa wdzięczności kierujemy również w stronę sponsorów nagród dla dzieci w postaci czekolad oraz różańców z Ghany.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism katolickich.

W tym tygodniu odeszła do Pana:
Śp. Maria Cyroń
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu