Menu
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację katowickiej katedry.
 • Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Kiermasz Misyjny do dolnej Sali Domu Katechetycznego (można także wchodzić tylnym wejściem pod schodami), a w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny parafianie i goście odwiedzający groby, będą mogli zakupić kołocz, kawę i herbatę.  
 • Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu Katechetycznym
 • Wszystkich rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek o godzinie 19:00 do Domu Katechetycznego.
 • Dzieci i młodzież parafii serdecznie zapraszamy 31 października (czwartek) na Wieczór ze Świętymi. Rozpoczniemy różańcem o godz. 17:00, po nim Msza św. z uroczystości Wszystkich Świętych, a później zabawa w Domu Katechetycznym.
 • W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 14:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych do naszego kościoła, a następnie w atmosferze modlitwy i zadumy udamy się na cmentarze: parafialny i komunalny.
 • Zalecki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Możemy je także składać na cmentarzach u naszej młodzież w dniu 1 listopada od godz. 12:00-17:00.
 • 1 listopada o godzinie 19:00 odbędzie się czuwanie wraz z różańcem za zmarłych pod krzyżem na cmentarzu parafialnym. Modlitwę organizuje młodzież Ruchu Światło-Życie. Przynieśmy ze sobą znicze.
 • Przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych przypominamy o obowiązku rezerwacji grobów po upływie 20 lat od ostatniego pochówku bądź ostatniego przedłużenia rezerwacji. W gablotce oraz na stronie internetowej parafii można zapoznać się z wykazem grobów, dla których nie przedłużono rezerwacji, a termin minął w roku 2018 lub wcześniej.
 • W sobotę wspominamy wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Zapraszamy do udziału we Mszy i nawiedzania cmentarzy.
 • Spotkanie formacyjne dla świeckich lektorów i psałterzystów odbędzie się wyjątkowo w drugą środę listopada, czyli 13 listopada o godzinie 19:30 w Domu Katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieli by się włączyć w posługę słowa podczas Eucharystii.
 • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu można uzyskać od południa Wszystkich Świętych, aż do 8 listopada przy spełnieniu zwykłych warunków odpustu i nawiedzeniu cmentarza.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  wtorek godz. 18:00 za wszystkich parafian zmarłych w miesiącu wrześniu.
  środa (Brada) godz. 17:00 w int. czcicieli Świętego Ojca Pio oraz za osoby duchowo zniewolone i udręczone, od godz. 16:00 modlitwy w tej intencji.
  sobota godz. 8:15 w int. członków Żywego Różańca oraz za zmarłych zalecanych.

 • W czwartek odprawimy ostatnie nabożeństwo różańcowe. W kolejnych dniach od 2 do 8 listopada będziemy odmawiać różaniec za zmarłych zalecanych o godz. 17:15 za wyjątkiem środy. Za zmarłych zalecanych będą sprawowane także Msze św.
 • Serdecznie dziękujemy za liczny udział wiernych w modlitwie różańcowej. W sposób szczególny dziękujemy dzieciom. Zmagania różańcowe wygrali uczniowie SP nr 2. Wszystkie dzieci, które chodziły na różaniec zapraszamy na Mszę św. niedzielną 3 listopada o 11:30, a po niej po odbiór symbolicznych nagród do Domu Katechetycznego.
 • Od pierwszej środy listopada tj. 6. rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw ku czci Królowej Różańca Świętego o godz. 17:30. Prośby i podziękowania dotyczące naszej codzienności można składać do skarbony pod chórem.
 • W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do modlitwy. Nabożeństwo I-sobotnie o godz. 7:30.
 • W środę 30 października swoje kolejne urodziny obchodzi ks. Łukasz Nocoń. W jego intencji zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna o godz. 18:00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych.
 • W Święto Niepodległości 11 listopada wraz z Miejskim Domem Kultury organizujemy w Sali widowiskowej „Wieczór z patriotyczną pieśnią”. Początek o godz. 18:00. Darmowe wejściówki do odbioru w zakrystii lub Domu Kultury.
 • Wyjazd do Turzy na nocne czuwanie w sobotę 29 października o godzinie 18:00. Zapisy w zakrystii
 • W sierpniu przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów w Fatimie i Portugalii. Program jest dostępny w zakrystii i kancelarii oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączona jest płyta z filmem pt.: „Bernadetta – Cud w Lourdes” oraz innych czasopism katolickich.