Menu

WAŻNE

 

Dzisiejsze transmisje:

07:40 Godzinki i Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dnia 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Praca kancelarii parafialnej zostaje zawieszona. W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727, poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Dzieci Maryi po Mszy św. zapraszają na papieską kremówkę. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na remont salki Dzieci Maryi.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na różaniec w ramach Nabożeństwa Fatimskiego.
 • Dziś także po każdej Mszy św. zapraszamy do Domu Katechetycznego na Kiermasz Misyjny, który odbywa się na parterze. Można wchodzić bezpośrednio pod schodami tylnego wejścia do Domu Katechetycznego.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na funkcjonowanie naszej parafii oraz za zbierany przed kościołem dar materialny na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Kolekta przyszłej  niedzieli będzie przeznaczona na misje.
 • Składamy podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii a w szczególny sposób służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom komunijnym, orkiestrze Elektrowni, chórowi „ECHO „oraz wiernym licznie przybyłym na tę uroczystość. Serdecznie dziękujemy także za liczny udział w inicjatywie duszpasterskiej „Rekolekcje na dobry początek”. Ten czas wzmocnił nas na dalsze dni i lata posługi w Łaziskach Górnych.
 • W piątek – III miesiąca o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

  w
  torek godz. 8:15 w int. żyjących i zmarłych członków III Zakonu Franciszkańskiego
  p
  iątek godz. 18:00 w int. Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej
  s
  obota godz. 11:00 w int. dziękczynnej za pontyfikat św. Jana Pawła II – zapraszają „Białe Misie”
  n
  iedziela godz. 15:00 w int. małżonków obchodzących kolejną rocznicę ślubu

 • Klub czytelnika zaprasza na wieczór autorski w poniedziałek 14 października o godz. 16:00 do Domu katechetycznego.
 • Spotkanie Klubu Inteligencji Katolickiej w czwartek o godz. 19:00 w Domu Katechetycznego.
 • W najbliższą sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i seniorów. Zgłoszenia w kancelarii i zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę – Niedzielę Misyjną, po Mszach św. wolontariusze Fundacji „SALVATTI”, dadzą świadectwo swojej pracy na Misji w Rwandzie a o godz. 18:00 zapraszają na spotkanie przy kawie w Domu Katechetycznym.
 • Uczestników tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w niedzielę 20 października na godz. 18:00 do Domu Katechetycznego. 
 • Pragniemy poinformować parafian, że Siostra Maria Dąbrówka Augustyn – nasza parafianka została wybrana nową przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. S. Dąbrówka w Zgromadzeniu pełniła posługę formatorki, a w ostatnim czasie sekretarki prowincjalnej. Na ręce jej Ojca składamy gratulacje Czcigodnej Siostrze i zapewniamy o wsparciu modlitewnym w trudnej posłudze dla Kościoła i Zgromadzenia.
 • W związku z kolejnym rokiem przygotowania się młodzieży do bierzmowania pragniemy zaproponować tzw. adopcję bierzmowańca. Pod chórem w koszyku umieszczono kartki z imieniem i z konkretną modlitwą za daną osobę, która rozpoczęła formację. Niechaj kandydaci do tego sakramentu odczują duchową wspólnotę z nami. Prosimy także, aby róże różańcowe pamiętały o przygotowujących się w codziennych modlitwach różańcowych. Niech każdy chętny zabierze kartkę z imieniem przygotowującego się do sakramentu bierzmowania, aby go omodlić.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” oraz innych czasopism katolickich.

W tym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Stefan Woźnikowski, śp. Agnieszka Kluska, śp. Irena Iwanek,
śp. Florian Adam, śp. Stanisław Krzykała
W
ieczny odpoczynek racz im dać Panie…