Menu

WAŻNE

 

Dzisiejsze transmisje:

07:40 Godzinki i Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dnia 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Praca kancelarii parafialnej zostaje zawieszona. W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727, poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową. Wszystkim parafianom i drogim Gościom z okazji Odpustu ku czci Królowej Różańca życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki w każdej chwili życia. Życzymy również, byście wpatrzeni w Jej przykład uczyli się miłości i pokory wobec Boga i ludzi z którymi się spotykacie.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory z udziałem chóru „ECHO”. Jak co roku młodzież naszej parafii zaprasza do nabycia pobłogosławionych róż odpustowych.
 • W poniedziałek we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej o godz. 17:15 odprawimy na cmentarzu nabożeństwo różańcowe za zmarłych duszpasterzy i wiernych naszej parafii. Rozpoczniemy w kościele i przejdziemy w procesji na cmentarz. O godz. 18:00 Msza św. także w tej intencji.
 • Oaza Dorosłych zaprasza na Mszę świętą 07.10 tj. poniedziałek o godz. 20:00.
 • Najbliższe spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców TALENT odbędzie się 8 października w Tychach przy parafii św. Marii Magdaleny. Rozpoczęcie Mszą Święta o godz. 18:00.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary materialne. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 • Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu:

  piątek godz. 8:15 w int. seniorów naszej parafii
  sobota godz. 8:15 ku czci Ducha Świętego (7:30 wystawienie Najśw. Sakramentu)
  sobota godz. 10:00 (Msza w ramach pielgrzymki Akcji Katolickiej)

 • Od poniedziałku do czwartku narzeczonych zapraszamy na nauki przedślubne do domu katechetycznego o godz. 19:00 oraz w przyszłą niedzielę na Dzień Skupienia o godz. 13:00 w naszym kościele
 • Wyjazd członków Żywego Różańca do katedry na spotkanie diecezjalne w najbliższą sobotę o godz. 8:59 autobusem miejskim z przystanku Ratusz – linia 29.
 • W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Z tej okazji chcemy przed każdą Mszą świętą wyświetlić krótką prezentację multimedialną pt.: "Różne oblicza papieża Jana Pawła II", a przez cały dzień sprzedawać papieskie kremówki. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na remont salki Dzieci Maryi.
 • Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy także Kiermasz Misyjny. Będą do nabycia książki, upominki i pamiątki misyjne. Zapraszamy do domu katechetycznego do dużej sali na parterze. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 nastąpi przyjęcie nowych członków do Ligi Misyjnej.
 • W niedzielę 13 października zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które będzie miało następujący przebieg: o 16:00 różaniec zakończony procesją fatimską, a następnie Msza św. o godz. 17:00.
 • Archidiecezjalny Dom Hospicyjny bł. Jana Pawła II w Katowicach zaprasza na bezpłatne warsztaty dla osób, które opiekują się osobami chorymi w domu lub chciałyby uzyskać wiedzę w tym zakresie. Wydarzenie odbędzie się 18 października 2019 r. w budynku Wydziału Teologicznego s. 401 w godz. 16.00 – 18.00. Warsztaty poprowadzą hospicyjny fizjoterapeuta i psycholog.
 • W niedzielę 20 października o godz. 15.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w int. małżonków obchodzących kolejną rocznicę ślubu. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” oraz innych czasopism katolickich. W najnowszym numerze Gościa znajdziemy poszerzenie treści naszej uroczystości odpustowej w artykule o ogromnej mocy Różańca.

W tym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Konrad Tabor
śp. Irena Halska

wieczny odpoczynek racz im dać Panie…