Menu

WAŻNE

 

Dzisiejsze transmisje:

07:40 Godzinki i Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dnia 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Praca kancelarii parafialnej zostaje zawieszona. W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727, poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Rozpoczęliśmy Rekolekcje Parafialne „Na dobry początek”. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy. O godz. 16:00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory z modlitwą o dobre przeżycie rekolekcji.
 • Dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej Mszy św. na potrzeby Śląskiego Seminarium Duchownego. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii parafii.
 • We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17:15, a w sobotę o godz. 16:15. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki. Zapraszamy także do włączenia się w modlitwę poszczególne grupy i wspólnoty. Szczegółowa lista dostepna jest w gablotce i na stronie internetowej.
 • W październiku przeżywać będziemy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Będzie dużo inicjatyw i wydarzeń towarzyszących. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie zabawki z surowców wtórnych. Informacje na plakatach, w szkołach i u katechetów.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, i sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W I piątek zapraszamy dzieci na nabożeństwo różańcowe podczas którego pobłogosławimy wszystkim różańce. Modlić się będziemy w ramach Światowej Eucharystycznej Godziny Świętej.
 • W przyszłą niedzielę w naszej parafii przypada Uroczystość Odpustowa ku czci MB Królowej Różańca Św. Suma odpustowa z procesją dookoła kościoła o godz. 11:30. Uroczyste nieszpory z udziałem chóru „ECHO” o godz. 16:00. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości wszystkich parafian, dzieci w strojach komunijnych oraz poczty sztandarowe.
 • Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu:

  WTOREK
  o godz. 8:15 w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci, członkowie mogą zyskać odpust zupełny/święto patronalne/
  o godz. 7:30 różaniec do 7 Boleści MB.
  ŚRODA
  o godz. 8:15 za zmarłych zalecanych
  CZWARTEK
  o godz. 8:15 w int. powołań kapłańskich i zakonnych
  PIĄTEK
  o godz. 8:15 w int. wynagradzającej Sercu Jezusa i rodzin naszej parafii, 
  o godz. 18:00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych,
  o godz. 19:00 Msza młodzieżowa
  SOBOTA
  o godz. 8:15 w int. członków Żywego Różańca.

 • W dniach od 7 – 10 października narzeczonych zapraszamy na nauki przedmałżeńskie w domu katechetycznym o godz. 19:00. Dzień skupienia w niedzielę 13 października o godz. 13:00 w naszym kościele.
 • 11 października organizujemy wyjazd na Misyjne Spotkanie Modlitewne do parafii Marii Magdaleny w Tychach. Wyjazd o godz. 17:00. Zapisy w kancelarii i zakrystii do 6 października. Koszt wyjazdu 15 zł (płatne przy zapisie).
 • Diecezjalne spotkanie członków Żywego Różańca w sobotę 12 października w katedrze katowickiej. Zapisy w kancelarii.
 • Akcja Katolicka organizuje XII Archidiecezjalny Turniej Szachowy. Zainteresowanych udziałem prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” oraz innych czasopism katolickich.

W tym tygodniu odeszli do Pana:
Śp. Zofia Morcińska – Morawiec
Śp. Cezary Pawłowski
Śp. Stanisław Jerozalski