Menu

WAŻNE

 

Transmisje: 20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Dziś w naszej parafii przeżywamy „Dzień dziękczynienia za plony ziemi”; naszą modlitwą chcemy wyrazić wdzięczność Panu Bogu i rolnikom za tegoroczne dary niebios. W tym duchu zapraszamy o godz. 16.00 na nieszpory niedzielne.

 • Dziś także ks. neoprezbiter Dorian po błogosławieństwie na zakończenie Eucharystii udzieli wszystkim chętnym indywidualnego błogosławieństwa „prymicyjnego”.

 • Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek odprawimy uroczyste Msze św.:

o godz. 8.00 SP Nr 3 i Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych,

o godz. 9.15 SP Nr 1,

o godz. 10.15 SP Nr 2.

Błogosławieństwo tornistrów dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 18.00 w najbliższy piątek tj pierwszy piątek miesiąca. Jednocześnie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. uczniów klas IV i dzieci po Wczesnej Komunii, które rozpoczną praktykę pierwszych piątków miesiąca.

 • Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele związane z funkcjonowaniem parafii.

 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz do udziału w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w czwartek, piątek i sobotę od godz. 7.30.

 • Zachęcamy także do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w środę po Mszy św. wieczornej. Na prośby wiernych zakończenie adoracji będzie miało miejsce o godz. 20.00.

 • Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu:

ŚRODA

godz. 8.15 za zmarłych zalecanych

CZWARTEK

godz. 8.15 w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

PIĄTEK

godz. 8.15 w int. wynagradz. Sercu Jezusa i rodzin naszej parafii

godz. 18.00 Msza św. szkolna, w int. dzieci Wczesno i I Komunijnych

godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa w int. młodzieży naszej parafii z okazji rozpoczęcia roku formacyjnego i katechetycznego

SOBOTA

godz. 8.15 w int. członków Żywego Różańca /po Mszy św. spotkanie członków należących do Róż od 41 – 51 oraz Róże męskie/.

 • Modlitwę różańcową o zwykłej porze prowadzi Róża 4, od następnego poniedziałku Róża 5.

 • Zapraszamy na nabożeństwo misyjne w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.30. Zachęcamy do zachowania w tym dniu ścisłego postu w intencji misji i o nowe święte powołania.

 • Uczniów klas VIII i starszych, którzy chcą przystąpić do bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy po odbiór deklaracji w zakrystii lub kancelarii. Wypełnione deklaracje będzie można oddać w I piątek miesiąca po tzw. Mszy św. młodzieżowej o godz. 19.00.

 • Przyjmujemy zapisy członków Żywego Różańca na pielgrzymkę do Częstochowy, która jest planowana na 18 września.

 • Zapraszamy na spotkanie nowo powstałej wspólnoty dorosłych BETANIA. Charyzmatem grupy jest modlitwa i służba dla misji wzorem Marii i Marty z Ewangelii. Zachęcamy, by do wspólnoty zapisały się także osoby chore i niepełnosprawne, które zechcą ofiarować swoje cierpienia za misje i nowe powołania. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 września. Odnajdź swoje miejsce w Betanii.

 • Organizujemy wyjazd na operę pt. „Zapomniani chłopcy” w niedzielę 22 września do kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Zapisy w zakrystii i w kancelarii do 11 września, koszt 80 zł /zaliczka 30 zł/. Szczegóły na plakatach w gablotce.

 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism wystawionych w naszym kościele.