Menu

WAŻNE

 

Transmisje: 20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • W poniedziałek obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. W związku z tym zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski na godz. 20.30. W sposób szczególny zapraszamy uczestników tegorocznej parafialnej pielgrzymki do Częstochowy.

 • Jak już informowaliśmy, z dniem 30 sierpnia w naszej parafii posługę wikariuszy podejmują: ks. Rafał Mandel i ks. Dorian Figołuszka. Powitamy ich serdecznie w najbliższą niedzielę.

 • W najbliższy piątek ministranci pielgrzymują do katowickiej katedry.

 • W sobotę 31 sierpnia odwiedzimy z posługą sakramentalną osoby chore i starsze. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 • W niedzielę 1 września o godz. 10.00 odprawimy uroczystą Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Zapraszamy na nią rolników, działkowców, sadowników, pszczelarzy i wszystkich tych, którzy pragną podziękować Bogu za błogosławione dary niebios.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w katowickiej katedrze dzień wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Zapraszamy byłych i obecnych oazowiczów. Wyjazd indywidualny.

 • Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę naszą ofiarą wspierać będziemy działalność wychowawczą wśród młodych i utrzymanie kościoła akademickiego w krypcie katedry.

 • Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu:

ŚRODA

godz. 18.00 za zmarłych parafian w m-cu lipcu

SOBOTA

godz. 8.15 za ++ członków Żywego Różańca /7.40 Godzinki/ 

godz. 17.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego (nauki dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w salce katech.)

 • Modlitwę różańcową o zwykłej porze prowadzi Róża 3, od następnego poniedziałku Róża 4.

 • W poniedziałek 2 września odprawimy uroczyste Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego:

godz. 8.00 Szkoła Podstawowa Nr 3 i Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych

godz. 9.15 Szkoła Podstawowa Nr 1

godz. 10.15 Szkoła Podstawowa Nr 2

 • Przygotowując się do rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do Spowiedzi Św. w sobotę od godz. 16.00.

 • Nocne czuwanie w Turzy – 29 sierpnia, zapisy w zakrystii.

 • Przygotowując się do nadzwyczajnego miesiąca misyjnego organizujemy wyjazd na operę pt. „Zapomniani chłopcy” w niedzielę 22 września do kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Jest to historia pierwszych chrześcijan w Japonii. Udział biorą artyści opery tokijskiej i „Zespół Śląsk”. Po spektaklu zwiedzanie obozu Auschwitz. Zapisy w kancelarii do 11 września, koszt 80zł./zaliczka 30 zł/. Szczegóły na plakatach w gablotce.

 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism wystawionych w naszym kościele.

 • Władze województwa Śląskiego zapraszają na wielkie widowisko Multimedialne „Rapsodia Śląska”, 31 sierpnia o godz. 21.00 na Stadionie Śląskim z okazji 100 Rocznicy Wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego. Na tę okazję laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek przygotowuje specjalną kompozycję a na scenie pojawią się tacy artyści jak Monika Brodka, Marcin Wyrostek, Miuosh /Miłosz/, Zespół Śląsk, oraz Chór i Orkiestra Filharmonii Śląskiej. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny i nie obowiązują wejściówki. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.