Menu
  • Od czwartku rozpoczynamy miesiąc sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości. Z tej racji zachęcamy parafian do podjęcia zobowiązań trzeźwościowych i abstynenckich.

  • Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. dziękczynną w najbliższą niedzielę 4 sierpnia o godz. 10.00 w intencji Księdza Proboszcza Jacka Wojciecha, który przechodzi na emeryturę. Pragniemy podziękować dobremu Bogu za dziesięć lat jego posługi w naszej parafii oraz prosić o wszelkie potrzebne dla niego łaski i Boże błogosławieństwo.

  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.Z uwagi na okres urlopowy prosimy o korzystanie z sakramentupokuty odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem Mszy św. Jednocześnie przypominamy, że okazja do spowiedzi w tygodniu jest pół godziny przed Mszą św. a w niedzielę 15 minut przed każdą Mszą św.

  • W piątek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunkiodpustu.

  • Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele naszej parafiia kolekta w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ.

  • Szczególne Msze św. w tygodniu: 

ŚRODA

godz. 18.00 za zmarłych w m-cu czerwcu br.

CZWARTEK 

godz. 8.15 w int. powołań kapłańskich, zakonnychi misyjnych

PIĄTEK

godz. 8.15 w int. wynagradzającej Sercu Jezusai rodzin naszej parafii

SOBOTA 

godz. 8.15 w int. członków Żywego Różańca

  • Modlitwę różańcową o zwykłej porze prowadzi Róża 55 /pan Jarosz/; od następnego poniedziałku Róża 38.

  • Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę kobiet do Piekar, która odbędzie się18 sierpnia br.

  • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.