Menu

WAŻNE

 

Piątek - 29.05.2020 - transmisje:
18:00 Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dn. 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dn. 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 04 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w spr. sprawowania Sakramentu Pokuty i Pojednania z dn. 16 maja br.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny i witamy w naszej wspólnocie Ojca Mariusza Bartuzi, który będzie głosił Słowo Boże i przybliży nam tematykę posługi misyjnej kościoła.

 2. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy o godz. 16.00. Jeszcze dziś o godz. 13.00 Dekanalny Dzień Skupienia dla narzeczonych i Apel Jasnogórski o 20.30.

 3. W liturgii tego tygodnia w czwartek wspominamy św. Jana Pawła II a w przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość poświęcenia kościoła własnego czyli tzw. Kiermasz.

 4. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zaprasza absolwentów i nauczycieli na obchody jubileuszu 50 - lecia Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Nr 1. Uroczysta Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona w czwartek 22 października o godz. 10.00./Wszelkie informacje na stronie internetowej szkoły/.

 5. Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu;
  -  PIĄTEK         godz. 17.00 w Kaplicy na Bradzie w int. czcicieli św. Ojca Pio 
  -  NIEDZIELA  godz. 17.00 w int. rocznych dzieci

 6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Misje. Kolekta przyszłej niedzieli na koszty remontu naszego kościoła. Zaś w poniedziałek podczas Mszy św. chcemy podziękować darem materialnym Ojcu  Misjonarzowi, którego gościmy w tych dniach w naszej parafii.

 7. Po każdej Mszy św. zapraszamy do salek na Kiermasz Misyjny i wystawę o Afryce. Będzie można nabyć książki, kalendarze, krzyże, drobne upominki oraz „rękodzieło” z krajów misyjnych. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego organizujemy w przyszłą niedzielę wyjazd do Planetarium Śląskiego na specjalny pokaz pt. „Gwiazdy na Misjach”. Wstęp wolny, zapisy do czwartku w kancelarii. Wyjazd o godz. 17.00 z parkingu przy kościele/koszt przejazdu 10 zł/.

 8. W najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne rodziców, których dzieci przygotowują się do Wczesnej i I Komunii Św.

 9. W sobotę o godz. 9.30 wyjazd na Archidiecezjalną pielgrzymkę członków Żywego Różańca do Katedry w Katowicach.

 10. Przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich zmarłych. Przypominamy również o obowiązku przedłużania ich rezerwacji po upływie 20 lat od pochówku. W gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej można zapoznać się z wykazem grobów do których nie dokonano rezerwacji a termin upłynął w 2014 roku bądź w latach ubiegłych.

 11. Od soboty 7 listopada rozpoczynamy tegoroczne duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Ich plan wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na stronie internetowej naszej Parafii. Już teraz prosimy Parafian o modlitwę w intencji duchowych owoców tych spotkań. Ofiary materialne składane z tej okazji posłużą do sfinansowania przeprowadzonych w tym roku prac remontowych budynku naszego kościoła.

 12. Zachęcamy do  lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.