Menu
 • Dziś w uroczystość Najświętszej Trójcy mężczyźni pielgrzymują do MB Piekarskiej. Polecamy modlitwie grupę pielgrzymów z naszej parafii.  O godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

 • W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie odprawia się Mszy św. o godz. 10.00 i nabożeństwa popołudniowego. O godz. 8.30 Mszę św. polową w int. wszystkich parafian odprawimy przy ul. Energetyków a następnie przejdziemy do czterech ołtarzy na trasie procesji i zakończymy uroczystość w kościele parafialnym. Zapraszamy do udziału wszystkich Parafian a szczególnie poczty sztandarowe, dzieci w strojach komunijnych i dzieci sypiące kwiaty.

 • Od piątku 1 czerwca do czwartku 7 czerwca o godz. 17.30 i w sobotę o 16.30 będziemy odprawiać nabożeństwo eucharystyczne z procesją w ramach oktawy Bożego Ciała na które zapraszamy również dzieci sypiące kwiaty.

 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

ŚRODA                 

godz. 18.00 za wszystkich zmarłych parafian w m-cu kwietniu

 

PIĄTEK                

godz. 8.15 w int. wynagradzającej Sercu Jezusa i w int. rodzin naszej parafii

 

godz. 18.00 w int. dzieci Wczesno i I Komunijnych. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci z okazji Dnia Dziecka.

 

SOBOTA

godz.  8.15 w int. członków Żywego Różańca, po Mszy św. spotkanie członków należących do Róż od 21 do 30.                                   

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele parafialne. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji.

 • W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich uczestników pielgrzymki do Włoch na spotkanie z komunikatem wyjazdowym. Do tego czasu prosimy o uregulowanie ostatniej raty należności.              

 • Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie na probostwie we wtorek 29 maja o godz. 19.00.

 • W zakrystii przyjmujemy zapisy na nocne czuwanie do Turzy./29.05.br./.

 • Do końca maja przyjmujemy zgłoszenia na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w wtorek 5 czerwca o godz. 18:45 w domu parafialnym.

 • W piątek 1 czerwca o godz. 22.30 wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Koszt 110 zł.  Zapisy w kancelarii.

 • Przyjmujemy zapisy członków Żywego Różańca na Dzień Skupienia do Seminarium. Wyjazd w sobotę 3 czerwca autobusem MZK o godz. 8.59.

 • Nauki przedślubne dla narzeczonych – od 4 do 7 czerwca o godz. 19.00 w salce katech.

 • Uczniów klas drugich gimnazjum pragnących przystąpić w przyszyłym roku do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. młodzieżową  8 czerwca o godz. 19.00.

 • Weszły w życie nowe, rygorystyczne przepisy państwowe odnośnie ochrony danych osobowych. Dotyczą one także instytucji kościelnych np. gdy chodzi o świadectwa chrztu. Odtąd ich wydawanie możliwe jest tylko bezpośrednio osobie, której świadectwo takie dotyczy, albo – w przypadku dzieci niepełnoletnich – ich rodzicom. W związku z tym prosimy zainteresowane osoby o osobiste zgłaszanie się po świadectwa chrztu i inne dokumenty kościelne i przedstawienie za każdym razem dokumentu tożsamości. Niemożliwe jest także od tej chwili  udzielanie telefoniczne jakichkolwiek informacji dotyczących przyjętych sakramentów.

 • Dzięki finansowemu wsparciu naszych władz samorządowych rozpoczęła się konserwacja zabytkowego krzyża stojącego przed wejściem do naszego kościoła. Prace potrwają około trzech miesięcy. Ze środków parafialnych planujemy zaś w najbliższym czasie gruntownie odnowić kaplicę grobową naszego proboszcza ks. Pateroka.

 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru ”Gościa Niedzielnego”.