Pielgrzymka parafialna po sanktuariach Austrii i Bałkanów
Menu
 1. Dziś w 4  Niedzielę Adwentu przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. do godz. 15.00 oraz pasterka o godz. 24.00. Pasterka na Bradzie o godz. 22.  Kolekta z pasterki na Fundusz Obrony Życia. 

 2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Uroczyste Nieszpory kolędowe o godz. 16.00.

 3. We wtorek – II – dzień świąt Bożego Narodzenia przypada święto św. Szczepana. W tym dniu Msza św. o godz. 10.00 z udziałem chóru „ECHO”. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

 4. W czwartek o godz. 9.00 dzieci naszej parafii zapraszamy na specjalną Mszę św. w ich intencji z racji przypadającego w tym dniu święta świętych Młodzianków. Na zakończenie tej Eucharystii dzieci przyjmą specjalne błogosławieństwo oraz otrzymają nagrody za uczestnictwo w tegorocznych roratach.

 5. W czwartek o godz. 17.15 „Różaniec rodziców za dzieci”, modlimy się za dzieci przedszkolne oraz młodzież i pracowników Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych.

 6. W niedzielę - 31 grudnia – ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy o godz. 16.30 na uroczyste nabożeństwo ekspiacyjno – dziękczynne i Mszę św. o godz. 17.00 na zakończenie „Starego Roku”.

 7. Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu;

 8. -  WTOREK             godz. 17.00  w intencji rocznych dzieci
  -  ŚRODA                godz. 18.00  za wszystkich zmarłych parafian w m-cu listopadzie                                                        
  -  SOBOTA              godz. 8.15  za zmarłych członków Żywego Różańca, po Mszy św. spotkanie opłatkowe w kościele
                                  godz. 17.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św.
  -  NIEDZIELA          godz. 17.00 zakończenie Starego Roku
  1. Modlitwę różańcową od środy prowadzi Róża 39/p. Jaszczyk/ a od wtorku 2 stycznia Róża 40.

  2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli na Śląskie Seminarium Duchowne.

  3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim darczyńcom : osobom prywatnym, sklepom, hurtowniom, Zakładom Pracy za ofiarowane dary i środki pieniężne na świąteczne paczki żywnościowe, które zostały przekazane rodzinom i osobom najbardziej potrzebującym w naszej parafii.

  4. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę naszej parafialnej stajenki i świąteczny wystrój kościoła.

  5. W kancelarii przyjmujemy zapisy członków Żywego Różańca na pielgrzymkę do Żłóbka w Panewnikach w dniu 11 stycznia.

  6. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru ”Gościa Niedzielnego”

        Miejski Dom Kultury zaprasza w sobotę 30 grudnia o godz. 17.00  na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów „Radość”, „ECHO”, „Moniuszko” i Orkiestry Dętej Elektrowni Łaziska.