Pielgrzymka parafialna po sanktuariach Austrii i Bałkanów
Menu
 1. Dziś 3  Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Na Nieszpory adwentowe zapraszamy o godz. 16.00.

 2. Od tej niedzieli rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Chrystusa. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed każdą Mszą św. a od poniedziałku 18 grudnia wg planu, który jest zamieszczony w naszej cotygodniowej gazetce.

 3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni o życie chrześcijańskie rodzin.

 4. W niedzielę –  Wigilię Bożego Narodzenia odprawimy Msze św. wg. niedzielnego porządku tj. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 15.00 oraz Pasterkę o północy, na Bradzie o 22.00. Pół godziny przed północą zapraszamy na modlitewne czuwanie przygotowane przez młodzież oazową, ministrantów i Scholę. Kolekta z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 5. Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu;
  -  ŚRODA godz. 17.00 w kaplicy na Bradzie w int. czcicieli Ojca Pio i za osoby duchowo udręczone i zniewolone nałogami.
  -  SOBOTA godz. 8.15  zakończenie Duchowej Adopcji dziecka poczętego o godz. 7.30 Różaniec w tej intencji

 6. Modlitwę różańcową o zwykłych porach prowadzi Róża 54/pan Szymała/ od następnego tygodnia Róża 39.
      
 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli na ten sam cel.

 8. Zainteresowanych zapraszamy od poniedziałku do kościoła od godz. 19.00 w celu przygotowania naszej stajenki.

 9. W czwartek o godz. 17.15 „Różaniec rodziców za dzieci”. Modlimy się za uczniów i pracowników Zespołu Szkół Piastów Śląskich.

 10. Jeszcze dziś zapraszamy na Kiermasz Świąteczny.

 11. Do wtorku przyjmujemy dary do „Banku Żywności” z których będą przygotowane paczki dla rodzin i osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Polecamy tę akcję ofiarności wiernych. 

 12. Zachęcamy parafian do udziału w kolędowym spotkaniu z naszym arcybiskupem 29 grudnia o godz. 19.00 w katowickim Spodku.

 13. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru ”Gościa Niedzielnego”