Pielgrzymka parafialna po sanktuariach Austrii i Bałkanów
Menu
 • Dziś 2 Niedziela Adwentu, zapraszamy na Nieszpory adwentowe o godz. 16.00.

 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 • Szczególne Msze św. w tygodniu:

      -  ŚRODA                 godz. 6.30 do MB Fatimskiej

      -  PIĄTEK                 godz. 18.00 w int. Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej

      -  SOBOTA               godz. 8.15 w int. członków III Zakonu Franciszkańskiego

                                       godz. 11.00 w int. wolontariuszy, sponsorów Spotkania Adwentowego – zapraszają „Białe Misie”.

 • Modlitwę różańcową o zwykłych porach prowadzi Róża 37/p. Tabor/ od następnego tygodnia Róża 54.         

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na pokrycie kosztów  prac remontowych przy naszym kościele oraz za dar materialny zebrany przed kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Kolekta przyszłej niedzieli także na potrzeby naszej parafii.

 • Czas tegorocznego Adwentu jest wyjątkowo krótki. Dlatego już teraz gorąco zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do tego jest codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Pamiętajmy, że w spowiadaniu nie będzie nam już pomagał ks. Senior Bernard Starosta. Nie bez znaczenia jest także to, że w tym roku wigilia przypada w niedzielę. W tym dniu wyspowiadać się będzie można jedynie w czasie pomiędzy Mszami św. oraz po południu do godz. 15.00.

 • Akcja Katolicka zaprasza na film „Paszport do Nieba” w poniedziałek 11 grudnia o godz. 16.00 w salce katech. Szczegóły w gablotce.

 • Kolejne spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I Komunii św. w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.    

 • Również w poniedziałek w Kaplicy na Bradzie  o godz. 19.30 spotkanie małżonków z cyklu „Radość miłości”.

 • W najbliższy wtorek o godz. 19.15 w kościele nabożeństwo dla bierzmowańców z okazją do spowiedzi.

 • W czwartek o godz. 17.15 „Różaniec rodziców za dzieci”. Modlimy się za uczniów i pracowników SP Nr 3 i Gimnazjum Nr 1.

 • Po Mszy św. wieczornej w czwartek spotkanie członków Akcji Katolickiej.

 • Przedświąteczne odwiedziny chorych i osób starszych z posługą sakramentalną w sobotę 16 grudnia po Mszy św. porannej. Rejon ks. Łukasza w czwartek 14 grudnia od 13.30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 • Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na kiermasz adwentowo – świąteczny. Są do nabycia świece „Caritas”, opłatki, wieńce adwentowe, książki i drobne upominki.

 • Jak co roku organizujemy w naszej parafii „Bank Żywności”. Do akcji tej zachęcamy sklepy, hurtownie, Zakłady Pracy i wiernych naszej wspólnoty parafialnej. Z ofiarowanych darów, które można składać w kościele lub kancelarii parafialnej od 11 -  19 grudnia, Zespół Charytatywny przygotuje paczki dla rodzin i osób najbardziej potrzebujących.

 • W piątek 29 grudnia odbędzie się kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku”. Zapraszamy do wspólnego kolędowania ze znanymi artystami. Szczegóły w gablotce oraz w stojakach z prasą. Bilety nabyć można w kancelarii parafialnej.

 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru ”Gościa Niedzielnego”.