Pielgrzymka parafialna po sanktuariach Austrii i Bałkanów
Menu

1.   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu, który jest okresem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Pierwszą  niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości; zapraszamy do modlitwy w tej intencji szczególnie w czasie dzisiejszego nabożeństwa o godz. 16.00.     

2.   W liturgii tego tygodnia w piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wspólnoty Dzieci Maryi, Oazy Młodzieżowej, Oazy Dorosłych i Ligi Misyjnej obchodzą swoje święto patronalne;  zapraszamy je w tym dniu na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie  w Szkole Podstawowej Nr 1. Również w tym dniu w „Godzinie Łaski” dla całego świata, od 12.00 – 13.00 zapraszamy do kościoła aby przed  Najświętszym Sakramentem wypraszać wiele łask potrzebnych nam i całemu światu.

3.   W poniedziałek 4 grudnia we wspomnienie św. Barbary – patronki górników, odprawimy o godz. 10.00 uroczystą Mszę św. dziękczynną w int. górników, emerytów górniczych i ich rodzin.

4.   Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu;

      -  WTOREK              godz. 8.15 za zmarłych zalecanych

      -  PIĄTEK                 godz. 8.15 w int. seniorów naszej parafii

      -  SOBOTA               godz. 8.15 w int. uczczenia i uwielbienia Ducha Świętego, godz. 7.30 adoracja

                                       godz. 8.15 w int. żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci                  

5.   Od poniedziałku zapraszamy dzieci na Msze św. roratnie: rano o godz. 6.30 w poniedziałki, środy i piątki, wieczorem o godz. 18.00 we wtorki i czwartki oraz w soboty o godz. 8.15. Z uwagi na przypadające w piątek święto Niepokalanego Poczęcia NMP nie będzie rorat w tym dniu a Msza św. poranna będzie odprawiona o 8.15.

6.   Modlitwę różańcową o zwykłych porach prowadzi Róża 36/p. Walczyk/ od następnego tygodnia Róża 37.         

7.   Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na pokrycie kosztów  prac remontowych przy naszym kościele. Kolekta przyszłej niedzieli na ten sam cel  a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8.   Spotkanie członków Klubu Inteligencji Katolickiej w środę 6 grudnia o godz. 19.00.

9.   W czwartek 7 grudnia o godz. 17.15 „Różaniec rodziców za dzieci”. Modlimy się za uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej Nr 1.

10. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na kiermasz adwentowo – świąteczny. Są do nabycia świece „Caritas”,  opłatki, wieńce adwentowe, książki i drobne upominki. 

11. W poniedziałek 11 grudnia o godz. 19.00 w kościele, spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I Komunii Św.

12. Małżonków zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Radość miłości” do Kaplicy na Bradzie w dniu 11 grudnia o godz. 19.30. 

13. W dniu 12 grudnia o godz. 19.15 w kościele nabożeństwo z okazją do spowiedzi dla bierzmowańców.

14.  Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.