Pielgrzymka parafialna po sanktuariach Austrii i Bałkanów
Menu

1. Dziś w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można zyskać odpust zupełny odmawiając Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, spełniając zwykłe warunki odpustu. Na uroczyste Nieszpory zapraszamy o godz. 16.00.

2. Przyszłą niedzielę - 1 Adwentu – obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

4. W piątek swoje urodziny obchodzi ks. Andrzej Kumor. W jego intencji zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w czwartek 30 listopada o godz. 18.00, na którą wiernych serdecznie zapraszamy.
 

5. Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu;

- Ś R O D A godz. 18.00 za wszystkich zmarłych parafian w m-cu październiku
godz. 17.00 w kaplicy na Bradzie w int. czcicieli św. Ojca Pio oraz w int. udręczonych duchowo i zniewolonych, od godz. 16.00 modlitwy w kaplicy.

- CZWARTEK godz. 8.15 w int. powołań kapłańskich i misyjnych
godz. 16.30 Msza św. szkolna, po Mszy św. różaniec rodziców za dzieci przedszkolne, rodziców i wychowawców oraz za uczniów i pracowników Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych.

- PIĄTEK godz. 8.15 w int. wynagr. Sercu Jezusa i rodzin naszej parafii
godz. 18.00 w int. dzieci Wczesno i I Komunijnych
godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa

- SOBOTA godz. 8.15 w int. członków Żywego Różańca

6. Modlitwę różańcową o zwykłych porach prowadzi Róża 35/p. Czuchowska/ od następnego tygodnia Róża 36.

 

7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na koszty remontu naszego kościoła. Kolekta przyszłej niedzieli na ten sam cel.

8. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na muzyczne spotkanie z franciszkaninem O. Markiem Sochą, który w rozpoczynającym się tygodniu poprowadzi katechezę w Zespole Szkół przy ul. Chopina.
 

9. Wszystkich pragnących się zaangażować w budowę stajenki bożonarodzeniowej w naszym kościele zapraszamy na spotkanie na probostwie w piątek 1 grudnia o godz. 20.30. Równocześnie prosimy o kontakt z ks. Łukaszem osoby, które chciałyby ofiarować do kościoła choinki na wystrój świąteczny.

10. W niedzielę 3 grudnia o godz. 16.00 w domu katech. odbędzie się spotkanie modlitewno – formacyjne dla wszystkich pragnących pogłębić więź z Jezusem Zbawicielem człowieka. Zaprasza Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Przyjdź! Zaproś znajomych i przyjaciół.

11. Od poniedziałku 4 grudnia zapraszamy na Msze św. roratnie:

- w poniedziałki, środy i piątki o godz. 6.30

- we wtorki i czwartki o godz. 18.00

- w soboty o godz. 8.15

W okresie adwentu nie będzie w czwartek Mszy św. szkolnej o godz. 16.30 oraz Mszy św. porannej o godz. 8.15 w poniedziałki, środy i piątki.


12. Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy do domu parafialnego na Kiermasz Adwentowo-Bożonarodzeniowy. Do nabycia są świece Caritas, opłatki, wieńce adwentowe, lampiony roratnie, kartki świąteczne, książki i różne inne upominki. 

 13. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”