Menu

1. Zapraszamy o godz. 16.00 na niedzielne Nieszpory.

2. W liturgii tego tygodnia we wtorek przypada uroczystość NMP Piekarskiej a w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. W piątek – III miesiąca o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze o godz. 14.00 spotykają się Dzieci Maryi.

5. Szczególne Msze św. w tym tygodniu;

- ŚRODA           godz. 8.15 w int. czcicieli MB Fatimskiej, nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00

- CZWARTEK    godz. 16.30 Msza św. szkolna. Po Mszy św. różaniec rodziców za dzieci – modlimy się za uczniów i pracowników SP Nr 1, SP nr 3 i Gimnazjum Nr 1.

- PIĄTEK            godz. 8.15 w int. członków Apostolstwa Dobrej Śmierci; członkowie Apostolstwa mogą w tym dniu uzyskać odpust zupełny; wystaw. Najśw. Sakramentu i różaniec do 7 boleści Maryi o godz. 7.30.

                            godz. 18.00 w int. Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej;

- SOBOTA          godz. 8.15 w int. członków III Zakonu Franciszkańskiego

                           godz. 11.00 w intencji szkolnych niepełnosprawnych dzieci przygotowujących się do sakramentów św. – zapraszają „Białe Misie”.

6. Modlitwę różańcową w tym tygodniu prowadzi Róża 29 /p.Bieniek/.Od następnego poniedziałku Róża 30.

7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele parafii. Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny UŚ.

8. Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne 11 września na godz. 19.30 do kaplicy na Bradzie

9. W najbliższą środę 12 września o godz. 17.00 w salce katech. spotkanie dzieci, które będą się przygotowywały do Wczesnej Komunii Św. Warunkiem przystąpienia do Wczesnej Komunii św. jest między innymi 2 letni czas katechizacji oraz sakramentalny związek małżeński rodziców.

10. Osoby pragnące współtworzyć czasopismo parafialne „MAGNIFICAT” zapraszamy na spotkanie redakcyjne na probostwie w czwartek 14 września po Mszy św. wieczornej.

11. Lektorów świeckich oraz osoby chcące poszerzyć to grono zapraszamy na spotkanie formacyjne na probostwie
w środę 13 września po czuwaniu fatimskim (godz. 19:45).

12. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze Spotkanie odbędzie się 15 września o godzinie 19.00. Rozpocznie się ono konferencją. Szczegóły umieszczone są na plakatach.

13. W odpowiedzi na inicjatywę otworzenia kościoła przez cały dzień, zapraszamy do włączenia się w akcję czuwania w kościele między Mszą poranną a wieczorną od poniedziałku do soboty. Szczegółowe informacje można uzyskać dziś po Mszy św. u p. Gizeli Szukalskiej.

14. Duszpasterze parafii dziękują wiernym za ofiarowane intencje mszalne, które zostały odprawione w czasie urlopu poza naszą parafią.

15. W przyszłym roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch m.in. do sanktuarium MB Różańcowej w Pompejach. Szczegółowe informacje można znaleźć w gablotkach, na stronie internetowej parafii oraz w kancelarii.

16. W kancelarii przyjmujemy zgłoszenia:

a. na pielgrzymkę do sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w dniu 25 września br.

b. na pielgrzymkę członków Żywego Różańca do Częstochowy zaplanowaną na 9 października.

17. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”