Menu
 1. Dziś obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
 1. W liturgii tego tygodnia w środę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża  /Edyty Stein/ a w czwartek święto św. Wawrzyńca.
 1. W poniedziałek 14 sierpnia, kiedy Kościół wspomina św. Maksymiliana Marię Kolbego, swoje patronalne święto obchodzi także środowisko naszych energetyków. W tym roku obchody te mają szczególnie uroczysty charakter z racji przypadającej właśnie 100-nej rocznicy istnienia Elektrowni Łaziska. Z tej okazji w tym dniu  o godz. 10.00 zostanie odprawiona w naszym kościele, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa, uroczysta Msza św. w intencji pracowników naszej Elektrowni, ich rodzin emerytów oraz osób zmarłych z tego środowiska. Już teraz zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej Eucharystii.
 1. Szczególne Msze św. w tygodniu;
  -  SOBOTA godz. 8.15 w int. uczczenia i uwielbienia Ducha Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu g. 7.30
  -  NIEDZIELA godz. 8.30  w int. czcicieli MB Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie w tym samym dniu o godz. 18.00 z procesją i ze świecami.
 1. Modlitwę różańcową w tym tygodniu prowadzi Róża 25 /p. Jeka/. Od następnego poniedziałku Róża 27.    
 1.  Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.
 1. Przyjmujemy zapisy kobiet na pielgrzymkę do Piekar, która odbędzie się 20 sierpnia.
 1. Są jeszcze wole miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie i do opactwa Benedyktynów w Tyńcu
 1. Wyrażamy podziękowanie darczyńcom produktów spożywczych, które zostały przekazane młodzieży przeżywającej swoje rekolekcje oazowe Ruchu Światło – Życie  w Ćwiklicach.
 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.