Drukuj
 1. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza nasi najmłodsi parafianie przystąpią do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 16.00 zapraszamy ich wraz z rodzicami na nabożeństwo eucharystyczne oraz przez cały tydzień w strojach komunijnych na nabożeństwa majowe i wieczorną Mszę św.
 2. W tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw o powołania do służby w kościele.
 3. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które odbędą się 13 maja o godz. 10.00 w katowickiej katedrze. Polecamy ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych.
 4. W liturgii tego tygodnia w poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.
 5. W sobotę 13 maja przypada 100 rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy w tym dniu szczególnie na Mszę św. w tej intencji o 8.15.
 6. Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu;
  • PONIEDZIAŁEK - godz. 17.00 w kaplicy na Bradzie w int. osób duchowo udręczonych i zniewolonych.
  • CZWARTEK - godz. 16.30  Msza św. szkolna, modlimy się w intencji uczniów i pracowników Gimnazjum Nr 1. Po Mszy św. „różaniec rodziców za dzieci”.
  • PIĄTEK - godz. 8.15  w int. seniorów naszej parafii
  • NIEDZIELA - godz. 7.00 w int. uczczenia i uwielbienia Ducha Świętego
                        - godz. 10.00 Pierwsza Komunia Święta
 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Caritas Archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli na nasze cele parafialne.
 8. W najbliższą środę o godz. 19.00 w salce katech. spotkanie organizacyjne uczestników parafialnej pielgrzymki do Andaluzji.
 9. W piątek o godz. 10.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ks. Konrada Szwedy z okazji święta patronalnego. 
 10. Druga spowiedź dzieci, które 14 maja przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej – w piątek o godz. 18.45.
 11. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory Koncertowe ”Totus Tuus” w hołdzie wdzięczności dla papieża Polaka św. Jana Pawła II z udziałem chóru „ECHO”.
 12. Dziękujemy parafianom za udział  w kiermaszu wielkanocnym, którego dochód w kwocie zł 820 przeznaczymy na Rajd Misyjny dzieci z rodzicami oraz za wsparcie dzieła adopcyjnego afrykańskich dzieci w kwocie 2400zł.
 13. W kancelarii parafialnej przyjmujemy fanty, które zostaną przeznaczone na loterię fantową podczas Festynu. Prosimy o wsparcie tej zbiórki.
 14. Przypominamy, że parafialna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach od 24 do 29 czerwca. Zapisy trwają do 28 maja w kancelarii parafialnej.
 15. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.