Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:30 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dzisiejsza kolekta ma charakter inwestycyjny – w całości przeznaczona jest na pokrycie 4. etapu remontu naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 • W Wielkim Poście, jak co roku, wspieramy edukację dzieci z Afryki. Skarbona na ofiary z naszych wyrzeczeń znajduje się przy bocznym ołtarzu. Dary materialne zbieramy do niedzieli palmowej.
 • O godz. 16:00 zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • Z okazji uroczystości św. Józefa grupę mężczyzn św. Józefa i chętnych mężczyzn zapraszamy na spotkanie z wartościowym filmem w dzisiejszą niedzielę o godz. 18:00 do dużej sali domu katechetycznego.
 • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 49., a od przyszłego tygodnia Róża 47. i 50.
 • Od dzisiejszej niedzieli wspólnoty: Liga Misyjna i Betania zapraszają na wielkanocny kiermasz. Polecamy, ciekawe książki, paschaliki, świąteczne ozdoby i rękodzieło.
 • Od poniedziałku do środy swoje wielkopostne rekolekcje ma Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych - w środę o godz. 9:45 zostanie odprawione Msza św., na którą zapraszamy uczniów, nauczycieli i Dyrekcję szkoły.
 • W poniedziałek z okazji święta patronalnego św. Józefa zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci na spotkanie po Mszy św. porannej do domu katechetycznego. W tym dniu członkowie Apostolstwa mogą uzyskać odpust zupełny.
 • Również w poniedziałek po Mszy św. wieczornej wspólnotę Betania zapraszamy do górnej salki katechetycznej na wieczór ze św. Hildegardą pt. „Leki z Bożej apteki”. Zapraszamy także wszystkich chętnych i zainteresowanych tematyką misyjną.
 • W czwartek zapraszamy na wieczór modlitewny „serce przy Sercu”. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. wieczornej, a po niej w Adoracji Najświętszego Sakramentu. W trakcie modlitwy będzie również okazja do spowiedzi świętej.
 • W piątek udajemy się na pielgrzymkę pokutną do Krakowa. Wyjazd zapisanych osób o godz. 11:00 spod głównej bramy cmentarza.
 • W sobotę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy dzień świętości życia. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii duchową adopcję dziecka poczętego. Zachęcamy parafian do włączenia się w to dzieło i podjęcia codziennej modlitwy za dziecko, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Uroczystego przyrzeczenia dokonamy na Mszy św. o godz. 8:00. O godz. 7:30 różaniec w intencji dzieci poczętych i dalszy rozwój dzieła duchowej adopcji. Adopcję dziecka poczętego można podjąć także indywidualnie poza Mszą świętą w kościele lub w domu np. w gronie rodzinnym. Księga duchowej adopcji wyłożona będzie od 25 marca aż do niedzieli 2 kwietnia na ołtarzu św. Barbary.
 • W ramach Roku Żywego Różańca w parafii zapraszamy na kolejne spotkanie w sobotę po Mszy św. porannej członków Róży 30,31 i 32.
 • W sobotni wieczór rozpoczynamy rekolekcje parafialne pt. Konsekwencje wiary. Rekolekcje poprowadzi dla nas ks. Jerzy Zoń – kapłan diecezji Tarnowskiej. Szczegółowy program dostępny jest w gablocie i na pierwszej stronie dzisiejszego Tygodnika.
 • W niedzielę o godz. 15:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu św. i w intencji rocznych dzieci. Nauki przed chrztem w piątek o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 • W piątek 31. marca zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 19:00 przy krzyżu na ulicy Młyńskiej (w okolicy tzw. „Starego młyna”). Przejdziemy ulicami: Młyńską, Kieszki, Łączną i Spokojną do kościoła.
 • Zapraszamy małżeństwa i rodziny z dziećmi na rekolekcje parafialne w Brennej w dniach od 16 do 18 czerwca. Rozpoczynamy w piątek kolacją, kończymy w niedzielę obiadem. Rekolekcje poprowadzi Proboszcz Grzegorz. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Proboszcz Grzegorz poprowadzi także rekolekcje w Brennej dla rodziców kapłanów i sióstr zakonnych naszej Archidiecezji od 23 do 25 czerwca. Zapraszamy rodziców pochodzących z parafii księży, sióstr i zakonników do zapisu bezpośrednio w Domu Rekolekcyjnym w Brennej.
 • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” i innej prasy katolickiej.

 

Menu