Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zapraszamy na godz. 16:00 na uroczyste nieszpory z Aktem poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Za odmówienie tego aktu przy spełnieniu zwykłych warunków można zyskać odpust zupełny.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji – na funkcjonowanie Archiwum, Muzeum Archidiecezjalnego i galerii. Ofiary przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła i domu katechetycznego.
 • Dekretem Ks. Arcybiskupa z dniem dzisiejszym posługę w naszej parafii podejmie ks. Grzegorz Szołucha. Pochodzi z parafii świętych apostołów Piotra i Pawła w Brzozowicach-Kamieniu. W 2011 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz posługiwał w Tychach, w Chorzowie Batorym, w Rybniku Niedobczycach, a następnie w Świętochłowicach. W 2021 wyjechał do Viviers we Francji, by wspierać duszpastersko lokalny kościół. Od 19 listopada w Łaziskach Górnych. Ks. Grzegorza serdecznie witamy i życzymy obfitości darów z niebios i wstawiennictwa Królowej Różańca Świętego.
 • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 26, od przyszłego tygodnia Róża 27.
 • W czwartek zapraszamy wszystkich członków i sympatyków KIKu na spotkanie formacyjne na godz. 19:00. Spotkanie odbędzie się w kawiarence pod probostwem.
 • W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i wiekiem osłabionych parafian. W kancelarii prosimy zgłaszać tylko tych chorych, którzy nie zadeklarowali odwiedzin kapłana na stałe. W związku z tym, że otrzymaliśmy duszpasterskie wsparcie obchód wszystkich chorych będzie w sobotę. Wcześniejsze ustalenia przekazywane niektórym chorym o wizycie w piątek stają się nieaktualne.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu świętego oraz w intencji rocznych dzieci. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pierwszą Niedzielę Adwentu będziemy obchodzić jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy już dziś do abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy również do przygotowania w naszych domach adwentowego wieńca. W Adwencie zapraszamy dzieci na tradycyjne Roraty, które będziemy odprawiać w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 06:30, a w środę i piątek o godz. 18:00. Wyjątkiem będzie I piątek miesiąca, kiedy dzieci zapraszamy na Mszę roratnią o tradycyjnej porze Mszy szkolnej tj. o godz. 16:30.
 • W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicielkę III zakonu paulistów, która zaproponuje nam „Ewangelię na każdy dzień 2023”. Egzemplarze ewangelii będzie można nabywać po każdej Mszy św.
 • Pragniemy poinformować parafian, że od przyszłej niedzieli podczas weekendów w okresie odwiedzin kolędowych miejscowych duszpasterzy wspomoże ks. Stanisław Reś – emerytowany proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach Kostuchnie. Ks. Stanisława i jego posługę polecamy życzliwości parafian.
 • Od poniedziałku 28 listopada wracamy do tradycyjnej pory Mszy porannej w tygodniu, czyli o godz. 08:00, poza Mszami roratnimi.
 • 3 grudnia o godz. 18:00 wraz z Domem Kultury organizujemy spektakl na temat Świętej Barbary w wykonaniu teatru Cordis z Jastrzębia. Darmowe wejściówki do odebrania w kancelarii i w kasie MDK.
 • Od II Niedzieli Adwentu wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na kiermasz adwentowo-świąteczny. Będą do nabycia opłatki, świece Caritas, ozdoby świąteczne, książki oraz drobne upominki.
 • 6 grudnia w naszej parafii organizowane są odwiedziny świętego Mikołaja w domach naszych parafian. Chętne osoby zapraszamy do zapisów do 2 grudnia (piątek) włącznie. Zapisy oraz szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.
 • Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.
 • Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. W gablocie, na stronie internetowej i pierwszej stronie gazetki dostępny jest plan na kolejne 2 tygodnie grudnia.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Jan Jarema, śp. Marianna Kojder, śp. Stanisława Salla
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu