Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dzisiejsza kolekta ma charakter inwestycyjny - w całości przeznaczona na remont naszego kościoła. Za każdy Wasz dar przekazywany w kościele, przelewem bankowym i przy innych okazjach składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ofiary przyszłej niedzieli przekażemy na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
 • Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 16:00.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 23., a od przyszłego - Róża 22.
 • W poniedziałek obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię.
 • We wtorek 13 września wspominamy kolejne objawienie fatimskie. W związku z tym zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św., a po niej na uroczyste nabożeństwo różańcowe, które zakończymy procesją wokół kościoła.
 • W środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na wieczór modlitewny „Per Crucem ad Lucem – przez Krzyż do Światła”. Początek o godz. 17:15. Najpierw wprowadzenie Krzyża, różaniec z elementami nabożeństwa ku czci Patronki, Msza św. o godz. 18:00, a po Mszy św. rozważanie stacji Drogi Krzyżowej.
 • Wspólnota Oazy Dorosłych zaprasza wszystkich chętnych na spotkania formacyjne w każdą środę o godz. 20:00.
 • W czwartek przypada wspomnienie NMP Bolesnej – to święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Członkowie mogą w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy do Adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 07:15.
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca - dzień poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Zapraszamy do kościoła o godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Wszystkie grupy, wspólnoty i ruchy działające w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godz. 11:00. Podczas Mszy św. nastąpi rozesłanie poszczególnych wspólnot na kolejny rok formacji z wręczeniem „świecy spotkania”. Po Mszy św. odbędzie się Piknik Rodzinny. Zapraszamy wszystkich członków parafialnych grup, jak i wszystkich chętnych parafian. Będzie to uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego i duszpasterskiego. Zapraszamy do wspólnego świętowania na placu przy kościele. W razie deszczowej pogody przeniesiemy się do domu katechetycznego. Nasze gospodynie prosimy o pomoc i podzielenie się słodkimi wypiekami. Osoby chętne do takiego wsparcia prosimy o kontakt z duszpasterzami.
 • Zapraszamy na Rekolekcje parafialne w Brennej od 14 do 16 października. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Koszt pobytu z pełnym wyżywieniem to 250 zł od osoby. Zapraszamy serdecznie.
 • Pragniemy zapowiedzieć, że pierwsze spotkanie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej po wyborach planujemy w czwartek 22 września o godz. 19:00. Prosimy nowych członków o zarezerwowanie tego terminu w kalendarzach wydarzeń domowych.
 • Zapraszamy na Rekolekcje formacyjne dla zelatorów i członków Róż Różańcowych w dniach od 16 – 18 września w Domu Sióstr Boromeuszek w Pszowie. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17:00, zakończenie w niedzielę godz. 14:00. Zgłoszenia przyjmuje główna zelatorka p. Renata.
 • 20 września rozpoczną się dalsze prace remontowe w kościele. W związku z tym Msze św. poranne od poniedziałku 19 września będą celebrowane o godz. 07:00.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Eugeniusz (Ernest) Kostka, śp. Małgorzata Leśnik,
śp. Stefan Kania, śp. Gerard Wojsz
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu