Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na spłatę zobowiązań trzeciego etapu remontu naszego kościoła. Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczymy na bieżące funkcjonowanie parafii.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 14, a od przyszłego - Róża 18.
  • W poniedziałek, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z tradycją na każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty przyniesione przez wiernych. Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu na Bradzie przy grocie o godz. 20:30 zapraszamy wszystkich parafian na Apel Jasnogórski. Prosimy przynieść ze sobą świece.
  • W środę przypada uroczystość św. Jacka, patrona naszej archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię w szczególny sposób polecając dobremu Bogu Kościół na Górnym Śląsku.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia do kościoła na godz. 15:00.
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich w przyszłą niedzielę 21 sierpnia – zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd pielgrzymów do Piekar o godz. 06:30 sprzed głównej bramy cmentarza.
  • Pragniemy poinformować, że powakacyjny obchód chorych i wiekiem osłabionych parafian odbędzie się w sobotę 27 sierpnia. Chorych nie zapisanych na stałe można zgłaszać w kancelarii parafialnej.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze kolejna płyta z cyklu „Biblia Audio”.
  • OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: Audiofon, przychodnia Proelmed w Łaziskach Górnych oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji społecznej Osób niedosłyszących organizują bezpłatne profilaktyczne badanie słuchu dla osób 50+, 25 sierpnia w godz. od 9:00 do 15:00. Badanie jest przeznaczone w szczególności dla osób które chorują na cukrzycę, przeszły Covid19 oraz mają tzw. szumy uszne. Badania odbywać się będą w przychodni Proelmed, na II piętrze w gabinecie nr 35. Zapisy w rejestracji specjalistycznej na II piętrze lub telefoniczne pod numerem telefonu, który jest dostępny na plakacie w gablotce.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Teresa Mazur, śp. Piotr Woźnikowski, śp. Barbara Profaska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Menu